YOUTUBE VİDEO YÜKLEME NASIL YAPILIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YOUTUBE VİDEO YÜKLEME NASIL YAPILIR?

Dünya üzerinde herkesin ortak bir ağı haline dönüşmüş Youtube, içeriğinde milyonlarca video barındırmaktadır. Her geçen gün yenilenen özellikleri ve para kazandırma alternatifi sayesinde bünyesine birçok yeni kullanıcı katılmakta ve birçok yeni video eklenmektedir. Siyaset, müzik, komik videolar, bilgi verici videolar, haberler ve bunlar gibi daha birçok konu başlığı içeren videolar youtube ’da yer almaktadır. Youtube kullanıcılarının kendilerine ait sayfalarında ekledikleri yüzlerce, binlerce video içerikleri görebilmeniz mümkündür. Artık günümüzde internet kullanıcısı olan herkes video paylaşarak para kazanabilme imkânına sahiptir. Siz de bir internet kullanıcısı olarak kendinize bir youtube sayfası açmak ve bu sayfada videolarınızı paylaşmak istemez misiniz? Denemek isteyenler veya deneyipte başarılı olamamış kişiler için birlikte youtube sayfasına nasıl video yüklenir inceleyim.

Youtube video yükleme aşamaları

Google bünyesinde yer alan Youtube ‘a video eklemek için Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Google hesabınız yoksa hemen bir hesap alarak işlemlere başlayabilirsiniz. Giriş yapmak için sol üst kısımda yer alan Sıgn In tuşuna basın. Karşınıza çıkan ekranda Google hesabınız ile giriş yapabileceğiniz kullanıcı adı ve şifre girilmesi gereken boşluklar yer almaktadır. Google hesabı olmayan ve almak istemeyenler aynı sayfada yer alan Sign Up for Youtube kısmından üyelik oluşturabilir.

Giriş yapma işleminizden sonra sitenin ana sayfasına yönlendirilmektesiniz. Ana sayfa da üst kısımda arama çubuğunda ise sağ tarafta yer alan Upload yazısına tıklayıp video yükleme konusunda ilk adımı atmış olacaksınız. Video eklemek için karşınıza üç alternatif çıkacaktır. Siz Upload Video yazan alternatifi seçmelisiniz. Harici belleğinizde veya bilgisayarınızda yer alan videoyu seçerek Aç tuşuna basmanız gerekmektedir. Tarayıcı sayfasında ki videonuza webcam’den kayıt yapıp kaydınızı hemen Youtube’ da paylaşmak istiyorsanız Record from webcam kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Video seçiminizi tamamlamanızın ardından Upload işlemi başlamaktadır. Yüklediğiniz videonun boyutuna ve süresine göre Youtube sayfasına yükleme işleminin süresi değişkenlik göstermektedir. Youtube sayfanıza yükleyeceğiniz videolar en fazla 2 GB ve 15 dakika uzunluğunda olmalıdır. Videonuz sayfaya yüklendikten sonra Youtube linki üst kısımda yer alır. Buradan düzeltme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar