YouTube, Video Gömme Özelliğinde Tasarım Değişikliğine Gitti

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YouTube, Video Gömme Özelliğinde Tasarım Değişikliğine Gitti

Youtube, web sitelerinde çok sık kullanılmakta olan video gömme özelliğinin tasarımında bir takım değişiklikler yaptı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Dünya’ nın en çok kullandığı video izleme platformu olan Youtube, habersiz bir şekilde sürekli değişimler yapmaktadır. Yapmış olduğu son değişim video gömme özelliği ile alakalıdır. Bu özellik üzerinde daha basit bir görünüm oluşturmayı hedeflemiş ve işe yarayan bazı kısa yollar oluşturmuştur.

Video Gömme Özelliği Arayüzünde Değişiklik

18 Ekim 2018 tarihinde Google, Youtube’ da bulunan video gömme özelliğinin ara yüzünde kullanıcıların çok işine yarayacak değişiklikler yayınladı. Kısa sürede fark edilen bu değişiklikler Youtube kullanıcıları için büyük kolaylık sağlamaktadır. Video gömme özelliği, Youtube’ da video paylaşımı yapan abonelerin web sitelerinde çok sık kullandıkları bir özelliktir. Google’ ın yapmış olduğu ara yüz değişikliği sayesinde genel görünümde büyük bir etki oluşturmayı başarmıştır.

Değişimden önceki video gömme özelliğinin ara yüzü ile güncellenen ara yüz kıyaslandığında en dikkat çekici değişiklik video gömme özelliğinin sol üst kısmına yerleştirilen yeni kanal kısayolu olmaktadır. Bu kısayolun üzerine gelindiğinde kanal adının tamamını, sahip olduğu toplam abone sayısını ve abone al adlı seçeneği göstermektedir. Sağ köşede ise ‘ Daha Sonra İzle’ ve standart paylaşma seçenekleri yer almaktadır. Google’ ın video gömme özelliği üzerinde yapmış olduğu küçük bir değişiklik gibi görünse de özellikle kullanıcıları için oldukça güzel bir güncelleme denilebilir. Yapılan bu yenilik, youtube kanallarının abone sayılarının artmasına dahi yardımcı olabilir.

Video gömme özelliği üzerinde yapılan bu değişikliği konu alan örnek bir video hazırlanmış ve Youtube kanalında ziyaretçilerine sunulmuştur. Youtube ziyaretçileri ve Youtube aboneleri yeni özellik hakkında detaylı bilgi edinmek istedikleri takdirde Youtube’ da yayınlanan bu videoyu izleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirler. Youtube abonelerine çok yardımı dokunacak bu küçük güncelleme sayesinde gerekli işlemlerini kısa sürede tamamlayabildikleri gibi birçok Youtube ziyaretçisine de ulaşım sağlayarak yeni abonelikler de kazanabileceklerdir. Google’ ın Youtube üzerinde sessiz olarak gerçekleştirdiği bu küçük değişimler gibi yeni değişimler de yapması bekleniyor.
 

Yorumlar