YouTube ‘un Sanal Gerçeklik Uygulaması Oculus Go ‘ya Geliyor

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YouTube ‘un Sanal Gerçeklik Uygulaması Oculus Go ‘ya Geliyor

Youtube platformunda istediğiniz her konuda ve her tarza yönelik 800 binden fazla 360 derecelik video içeriği mevcuttur. Fakat birkaç yıl önce Facebook tarafından alınan Oculus, kendini geliştirerek Oculus Go ürününü ortaya koymuştur. Fakat Youtube, Oculus Go cihazında hala desteklenememektedir. Oculus Go, kabloya, telefona, güç adaptörüne bağlı kalmaya ihtiyaç duymadan kullanıcılarına özgürce VR deneyimi sunmaktadır.

Youtube VR Özellikleri

Sanal gerçeklik teknolojisi konusunda yapılan yeniliklerin tanıtıldığı, 5.si düzenlenen Oculus Connect geliştirici konferansında detaylar hakkında açıklamalar yapıldı. Piyasaya çıkarılacak yeni Oculus Go sürümünde Youtube uygulamasına( Youtube VR) yer verileceği belirtildi. Youtube VR uygulaması sayesinde Youtube üzerinden amatörce veya profesyonelce çekilmiş 360 derecelik videoları istediğiniz yerde istediğiniz şekilde izleyebilme imkânına sahip olacaksınız. Youtube VR uygulaması kullanıcılarına aynı zamanda 3 boyutlu sinema deneyimi, 360 derecelik canlı yayın ve 360 derecelik çekilmiş videoların yer aldığı bir özellik sunmaktadır.

Youtube VR uygulamasına getirilecek yeni güncelleme ile Oculus Go üzerinden canlı yayın yapabilme, oynadığınız oyunları izleyicileriniz ve arkadaşlarınızla paylaşma özelliği de yer alacak. Yakında kullanıcılarına sunulacak olan Youtube Oculus Go uygulaması sayesinde Oculus Go mobil kullanıcılarının tamamı Youtube’ a erişim sağlayabileceklerdir. Yayınlanma süreci hakkında henüz kesin bir tarih belirtilmedi. Youtube Oculus Go güncellemesi ile Oculus’ un bütün mobil başlıklarında Youtube VR özelliği yer alacak. Temelinde Oculus’ un yer aldığı tüm Samsung Gear VR başlıklarına Youtube VR özelliği yaz aylarında ekleme yapılmaya başlanmıştı.

Youtube Oculus Go uygulaması, Oculus Go ürününün üzerinden video deneyimi konusunda yapılan tek yeni gelişme değildir. Bu süreçten sonra tüm kullanıcılar sanal gerçeklik konusunda ki deneyimlerini başka akıllı telefonlara ve ekranlara da kolaylıkla yansıtabileceklerdir. Bu gelişmelerin yanı sıra Oculus Venues içinde kullanıcılarının işine yarayacak yeni içerikler yer alacaktır. Aynı zamanda yeni bir uygulama olan SteamVR uygulaması, Oculus Rift üzerinden kullanıcılara YouTube’ a erişim imkanı sağlamaktadır. Bu uygulamalar ve güncellemeler sayesinde kullanıcılar Oculus Go ürününü çok daha aktif kıllanabileceklerdir.
 

Yorumlar