YOUTUBE ÜCRETLİ ÜYELİK NEDİR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YOUTUBE ÜCRETLİ ÜYELİK NEDİR?

Dünya üzerinde uzun yıllardır popülerliğini kaybetmeyen ve Dünyanın en büyük video paylaşım platformu konumunda yer alan Youtube, yeni gelişmeler ile para kazanma imkânını daha zor hale getiriyor. Uzun zamandır gündemde olan fakat youtube kullanıcılarının büyük tepki verdiği ücretli üyelik sistemi bir süre sonra netlik kazanarak youtube tarafından onaylandı. Aktif hale getirilecek ücretli üyelik sistemini youtube, kullanıcılarına attığı mail ile bilgilendirdi. Bu yılın şirket açısından çok heyecan verici olduğunu belirten youtube, kullanıcılarına attığı mailde yeni üyelik sistemi sayesinde kullanıcıların reklamsız bir şekilde video izleyebileceğini belirtmiştir. Bu yeni üyelik türünün kendileri için yeni bir para kazanma alternatifi olduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda bu yeni sistem ile birlikte köklü bir değişikliğe gidilerek kullanım şartları üzerinde de yeni güncellemeler yapılacağını belirtmiştir.

Ücretli üyelik sistemi ve avantajları

Bazı youtube kullanıcılarının yararlanabileceği bir sistem olan ücretli üyelik sayesinde kullanıcılar ücret ödeyerek bazı özel avantajlara sahip olabileceklerdir. Özel canlı yayınlar, rozetler ve emojiler’ den sadece ücret ödeyen üyeler yararlanabileceklerdir. Bu özel video içerikleri ise Lilly Singh, PewDiePie, The Fine Brother tarafından sağlanacağının duyurusu yapıldı. Ücretli üyelik sisteminin yaygınlaşması ile birlikte bu özel içeriklerin sayısının artış göstermesi beklenmektedir. Kullanıcıların bir diğer avantajı da video izleme esnasında reklamlar ile karşılaşmayacak olmasıdır. Youtube ücretli üyelik sisteminin video içerik üreticileri olan ‘ Youtuber’ adı verilen kanallar veya kişiler açısından yeni bir para kazanma alternatifi olması beklenmektedir.

Youtube ücretli üyelik sistemi ilk olarak ABD üzerinde uygulamaya geçirilmiştir. Burada ki kullanıcılara 1 ay ücretsiz olarak yeni ücretli üyelik sistemini deneme fırsatı verilmiştir. ABD’ den sonra Meksika, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, Güney Kore, Almanya, İrlanda, Güney Krallık, Birleşik Krallık, Rusya, Norveç, İsveç, İspanya, İtalya, Fransa, Avusturya, Finlandiya ülkelerinde kullanıma sunulacağı belirtilmiştir. Bu ülkelerde ki kullanıcılar için de birçok avantaj sağlayacak. Ücretli üyelik sisteminin sunduğu güzelliklerden biri de internet bağlantısı olmayan yerlerde mobil cihaza indirilen videoları izlemeniz mümkündür. Ücretli üyelik sistemini kullanan kullanıcılar tüm cihazlarında ücretli üyelik hesabını aktif ederek üyeliğin sağladığı her türlü avantajdan yararlanabilmektedirler.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar