YouTube TV Kullanıcıları Bundan Sonra DVR'da Reklamları Atlayabilecekler

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YouTube TV Kullanıcıları Bundan Sonra DVR'da Reklamları Atlayabilecekler

Youtube kullanıcıları için çok güzel bir uygulama olan Youtube Tv platformu, kullanıcılarına yeni özellikler sunarak Youtube Tv kullanmayı daha zevkli hale getirmektedir. Youtube Tv kullanan kişiler, platformda yer alan DVR özelliğinin programlarda yer alan reklamları izleme konusunun zorunlu hale gelmesinden uzun süredir şikâyet etmektedirler. Youtube Tv, hizmet verirken bazı durumlarda kullanıcılarının yayın esnasında kaydettikleri programının bir kısmı yerine programın ısmarlama video sürümünü izlemelerine yer verir. Bu durum ise reklamların atlanamadığı, reklamları izleyerek ilerleneceği anlamına gelmektedir. Youtube Tv kullanıcıları için oldukça sinir bozucu bir durum olan bu süreç kullanıcılarının da çok canının sıkılmasına neden olmuş ve sürekli bu durumdan şikâyet etmek zorunda kalmışlardır.

Bu durum üzerine Youtube Tv kullanıcıları Youtube yetkililerine konu hakkında gerekli şikâyetlerini ilettiler. Youtube, gelen şikâyetleri cevapsız bırakmayarak özelliğin değişmesi konusunda çalışmalar yapmaya başladı. Mayıs ayında Android Police tarafından yapılan bir haberde, bazı Youtube Tv kanalları kullanıcılarına programların kaydedilmiş versiyonlarını sunmaya zaten başladığı ifade etmiştir. Şimdi de Youtube Tv, çok sayıda büyük yayın ağı ile anlaşmaya vardıklarını, DVR’ a ve daha fazla Youtube Tv kanalına reklamları atlama özelliği getirdiklerinin duyurusunu yapmıştır.

DVR Özelliğine Gelen Oynatma Detayı

FOX, AMC, Disney, NBCUniversal ve Turner ağlarının kanalları, Youtube Tv kullanıcılarına video izleme esnasında artık ısmarlama videolar yerine programların kaydedilmiş versiyonlarını izleme imkânı sunmaktadırlar. DVR özelliğine getirilen bu yeni düzenleme sayesinde Youtube Tv kullanıcıları kanallarda ki programları duraklatma, ilerleme, geri sarma imkânına erişeceklerdir. Youtube Tv kanallarında reklamları izlerken kullanıcılar gerekenden fazla vakit harcamak zorunda kalıyorlardı. Youtube’ nin kullanıcılarına ses vermesi ve reklamları izleme zorunluluğunu kaldırması üzerine kullanıcılar zamandan tasarruf yapabileceklerdir.

Yayın esnasında reklam izleme zorunluluğu daha çok Hulu ve Canlı Tv gibi rakip olarak görülen kanallarda uyum gösteren ve tercih edilen bir uygulama olarak görülmektedir. Youtube Tv kanalları üzerinde bu uygulamanın kaldırılması ve kullanıcıların daha rahat hareket edebilmesi için DVR özelliğine oynatma getirme noktasında bir avuç büyük ağ ile antlaşmalar yapıldığı ifade edildi.
 

Yorumlar