Youtube Paralı Kanal Devrine Geçiyor

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Youtube Paralı Kanal Devrine Geçiyor

Dünya’ nın en çok kullandığı, geniş video izleme platformu ile bilinen Youtube, kullanıcılarının farklı bir deneyimi daha tatmaları için çalışmalara başlamış durumdadır. Google’ ın yapmış olduğu açıklamaya göre, Youtube 44 kanalı destekleyecek ve bu kanalları izlemek isteyen kullanıcılar ayda 35 dolar ödeyecekler. Yani, Youtube 44 televizyon kanalı ile ortak bir çalışma yürüterek bu kanallardan stream olarak youtube üzerinde yayın yapacaktır. 44 kanal içerisinde belgesel, dizi, spor, eğlence içerikleri taşıyan uygulamalar yer almaktadır.

Youtube TV Uygulaması

Google tarafından hizmete sunulan Youtube Tv uygulaması, Youtube’ un Premium özelliklerine sahip bir uygulaması olarak tanımlanabilir. Aylık belli bir ücret karşılığında 44 televizyon kanalının gösterimlerini canlı olarak izleyebilme imkânına erişeceksiniz. Bu sayede televizyon ihtiyacınızda ortadan kalkmış olacaktır. Sadece internet ile tüm işlemlerinizi halledebileceksiniz. Yeni bir abonelik sistemi olarak hayata geçirilen bu uygulama öncelikle Youtube’ un iş ortaklarının bir bölümüne sunuldu. Yapılan deneme kullanımı sonrası kanal sahiplerine self- servis seçeneği ile kullanma imkânı verilmiştir. Bu uygulamadan içerik üreticileri de yararlanabilmektedir. İçerik üreticileri videolarını youtube yükleyip içeriğin fiyatını da belirleyerek ziyaretçilere sunmaktadır. Bu süreçten sonra da hızlı bir şekilde gelir elde etmeye başlamaktadırlar.

Youtube Tv kanalı uygulaması için her kanala iki haftalık deneme süreci verilmiştir. Youtube kullanıcıları bu 44 kanal içinde yer alan televizyon programlarını ya da canlı yayın uygulamalarının aylık ücretini ödeyerek kanallardan yararlanmaya başlayabileceklerdir. Ücretli kanal uygulamasını kullanmaya başlamadan önce alacakları servisi kullanmadan önce test etme şansları bulunmaktadır. Müzik şirketleri, televizyon kanalları ve yapım şirketlerini yakından ilgilendiren uygulama Youtube kullanıcıları tarafından oldukça ilgi görmektedir. Kullanıcılar sevdikleri kanallarının özel avantajlarını Youtube sayesinde kullanabilme imkanına sahip olmaktadırlar. 44 tv kanalını Youtube üzerinden izlerken karşınıza sizi rahatsız edecek reklamlar çıkmayacaktır. 44 kanal içerisinde yer alan tüm dizi, belgesel, spor yayını, eğlence programlarına rahatlıkla ulaşarak mobil cihazınıza indirme şansına sahip olacaksınız. Siz de Youtube Tv uygulamasından yararlanmak istiyorsanız Youtube yöneticileri ile iletişime geçerek aylık gereken ücreti ödeyip kanalları izlemeye başlayabilirsiniz.
 

Yorumlar