Youtube Para Kazanma, Kanal Açma ve Ayarlar

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Youtube Para Kazanma, Kanal Açma ve Ayarlar

Her geçen gün internetin gelişmesi ile birlikte insan hayatında da değişimler yaşanmaktadır. Günlük hayatın kolaylaşmasında büyük etkisi olan internet doğru olarak kullanıldığı takdirde hem maddi hem manevi katkılar sağlayabilmektedir. Birçok kişinin geçim kaynağı olarak kullanmış olduğu internet üzerinden ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun bir yolu da Youtube’ dir. Youtube para kazanma konusunda kullanıcılarına birçok imkân sağlamaktadır. Özgün olarak çekeceğiniz videolar, alacağınız reklamlar ve ziyaretçi sayılarınızın tıklama oranına göre kısa sürede yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz. Youtube ile para kazanmak oldukça kolay iştir. Fakat para kazanma sürecine gelene kadar yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bunları genel olarak anlatacağız.

Kanal Açma

Youtube ile para kazanma için öncelikle bir gmail hesabı oluşturmak gereklidir. Gmail hesabı oluştururken sadece youtube kanalınıza özel olacak bir hesap almanız ve kanalınıza verecek olduğunuz ismi de içinde barındırmanız sizin için daha avantajlıdır. Örneğin; ilerleyen dönemlerde youtube kanalınızı başka birine devretmek isterseniz şahsi hesaplarınız koruma altında kalır. Gmail hesabı alırken ülke kısmını ABD olarak girmeniz gereklidir. Telefon kısmına da aktif olarak kullanmış olduğunuz numarayı yazmanız gereklidir. Bu aşamalar tamamladıktan sonra gmail hesabınız aktif hale gelecektir. Bundan sonra youtube’ a girerek mail hesabınızdan kanal oluştur kısmına tıklayınız. Gerekli bilgileri girerek kanalınızı oluşturun. Burada da ülke kısmınızın ABD olması gereklidir. Ayarlar kısmından burayı değiştirmeniz gerekmektedir.

Ayarlar


Youtube kanalınızı da oluşturduktan sonra kanalınızı Adsense’ ye bağlamanız gerekiyor. Bu aşama para kazanma noktasında önemlidir. Adsense’ ye giriş yaptıktan sonra Adsense pin girme, pin isteme, pin ayarları yapmaları gerekmektedir. Adsense için gerekli pin ayarlarını yapmazsanız hesabınızda ki parayı alamazsınız, karşı taraftan ödeme talep edemezsiniz. Pin ayarlarını yapabilmek için Pin talep etmeniz gerekmektedir. Pin talebinize cevap geldikten sonra bunu Adsense hesabınıza girmeniz gereklidir. Pin girme işleminden sonra banka bilgilerinizi de girmeniz gereklidir. Adsense hesabınızdan ödeme alabilmeniz için hesap bakiyenizin en az 200 tl olması gereklidir. Hesap bakiyeniz 200 tl’ ye ulaştığında her ayın 20- 25’ i arası bakiyeniz hesabınıza yatırılır.
 

Yorumlar