YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Dünya üzerinde en çok bilinen ve bir video yükleme platformu olan youtube, günümüzde çok büyük bir kullanıcı ağına sahiptir. İlk olarak iki genç delikanlı tarafından kurulmuş sonrasında ise Google tarafından satın alınarak geliştirilmiştir. Günümüzde birçok kişi youtube kanalı açmaya ve Youtuber olmaya çalışıyor. Bunun en büyük nedeni ise para kazancının olmasıdır. Para kazanmanın yanı sıra bazı kişiler kişisel becerilerini, yeteneklerini insanlar ile paylaşmak ve onlara yararlı olabilecek videolar yayınlamak için youtube kanalı açmaktadırlar. Youtube kanalı açmak çok basit bir işlemdir. Fakat Youtube kanalını idare etmek biraz zordur. Çünkü youtube sık sık ve tutarlı şekilde video yüklemenizi bekler. Youtube kanalınıza abone olan kişiler ile aranızı sıcak tutmanız gerekir ki hem youtube sayfanızın takipçisi artsın hem de aktif kullanıcılar her yüklediğiniz videoyu izleyerek para kazanmanızı sağlasın. Peki, Youtube kanalı açmak için hangi işlemler yapılmalı? Aşamaları nelerdir? Detaylı bir şekilde inceleyelim.

Youtube kanalı açma
  • Öncelikle bir Google hesabınızın olması gereklidir. Youtube’da kanal açabilmeniz için bu nokta çok önemlidir.
  • Google hesabınız yoksa işe Google hesabı almakla başlayabilirsiniz.
  • Hesabı aldıktan sonra youtube.com üzerinden Google hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
  • Google hesabınızı açtıktan sonra YouTube linkine tıklıyorsunuz.
  • Karşınıza bir ekran çıkacaktır. Ekranın en üst kısmında Youtube’ u şu hesapla kullanın yazısı yer almaktadır.
  • Karşınızda çıkan ekranda bu yazı varsa alt kısmında yer alan boşlukları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gereklidir. Bu işlemi tamamladıktan sonra Kanal Oluştur kısmına tıklıyorsunuz.
  • Böylelikle Youtube kanalınız başarılı bir şekilde oluşturulmuştur.
Kendinize ait kişisel becerilerinizin veya yetenekleriniz yoksa nasıl bir youtube kanalı açacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız öncelikle rakip kullanıcıları analiz etmekle işe başlayın. Başarılı youtube kanallarını, içeriklerini inceleyin. Bu sayede yönelmeniz gereken hedef kitle için az çok neler yapıp yapmamanız konusunda biraz fikir sahibi olursunuz.

Yaptığınız incelemeler ve araştırmalar sonrası kendi içinizde bir içerik stratejisi oluşturmanız gerekmektedir. Bu içerik stratejisinde hedefleriniz, yayınlayacağınız içerik türü ve yayın programı yer almalıdır. Takipçi kazanmak ve onları memnun etmek için bu unsurlar çok önemlidir.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar