YOUTUBE İLE PARA NASIL KAZANILIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YOUTUBE İLE PARA NASIL KAZANILIR?
İnternet ortamının giderek gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte para kazanma alternatifleri de çoğalmaktadır. Bu alternatiflerden biri de youtube ile para kazanmadır. Her geçen gün değişen standartlar çerçevesinde telif haklarını da koruma altına olan Google birçok kişinin ekmek teknesi konumundadır. Ciddi gelirler elde eden youtube kullanıcıları bulunmaktadır. Fakat bu noktaya gelebilmek için önce çok çalışmak, zaman ve kararlılık olması gerekmektedir. Peki, youtube nasıl para kazandırır?
Youtube ile para kazanma
Youtube üzerinden para kazanma imkânına sahipsiniz. Fakat kısa sürede çok para kazanmanız mümkün değil. Çok para kazanmanız için sıkı bir çalışma yürütmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra youtube ile tüm para kazanma yollarını denerseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki, para kazanmak için neler yapmak gereklidir?
  • G-mail hesabı alıp youtube’ a kayıt olun: Youtube üzerinden para kazanabilmeniz için ilk önce bir g-mail hesabı alarak youtube’ a kayıt olmanız gerekmektedir. Youtube’ a kayıt olduktan sonra sağ üst kısımda yer alan profil resminin üzerine tıklayıp hesap ayarlarına giriş yapıyorsunuz. Ayarlar>kanal>durum ve özellikler seçeneklerine tıklayarak karşınıza çıkan sayfada ki para kazanma seçeneğini etkinleştir butonuna tıklamanız gerekiyor. Tüm işlemlerinizin tamamlandıktan sonra aşağıda ki adımlar üzerinden ilerleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Video yükleyin: Youtube kanalınızı aktif hale getirdikten sonra youtube’ a ilk videonuzu yükleyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz şeyler var ki bunlardan birkaçı telif hakkına girmemek ve doğru videolar yüklemektir. Şiddet, çıplaklık, alkol, uyuşturucu içerikli videolar olmamalıdır.
  • İzleyici kitlesi oluşturarak video izlenimlerini artırın: Videolarınız çok sayıda kişi tarafından izlenmesi için ilgi çeken, komik videolar yüklemeye özen gösterin. İlginç başlıklı, dikkat çeken video başlıkları atın. Düzenli olarak video yüklemeye gayret edin. Kullandığınız sosyal medya hesapları üzerinden youtube’ da paylaştığınız videoları yayınlayın. Çok fazla izleyicisi olan youtube kanallarını sık sık inceleyip takip ederek neden çok fazla izlendiğini çözmeye çalışın. Yüklediğiniz video içerisinde çarpıcı, ilginç müzik ve görseller kullanmaya çalışın.
  • Youtube kanalınız 10 bin izleyiciye ulaştığında kanalınızda aktif olan para kazanma bölümü harekete geçer. Bu süreçten sonra para kazanma bölümünden Youtube iş ortağı olabilirsiniz. Bu sayede Youtube iş ortağı videolarınızda reklamlar verir ve kullanıcılar bu reklamlara tıkladıkça para kazanmaya başlarsınız.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar