Youtube Go Test Sürümü Kullanımda

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Youtube Go Test Sürümü Kullanımda

Dünya’ da ki en popüler video kanalı olarak bilinen Youtube kanalına yeni bir özellik eklendi. Bu özellik Youtube Go yani internetsiz bölgelerde, internet kalitesinin düşük olduğu alanlarda çevrimdışı iken bile video izleyebilme imkanının olmasıdır. Youtube Go özelliğinin testi ilk olarak Hindistan’ da yapılacaktır. Çünkü Hindistan’ da nüfus kalabalık, internet kalitesi düşük fakat internet kullanımı oldukça fazladır. Bu açıdan bakıldığında internet kullanıcılarının mağduriyetini giderme açısından Hindistan ve benzeri ülkelerde bu uygulama oldukça rağbet göreceğe benziyor. Youtube Go özelliği sayesinde youtube üzerinde ki tüm videoları canlı ve çevrimiçi olarak izleme imkanı vardır. İnternetsiz ortamlarda içerik otomatik olarak indirildiğinden dolayı yayın kesintisine uğramaksızın videoları aynı şekilde izleyebilirsiniz. Uygulama Google Play Store’ den indirilmektedir. Videoları belirli kalitelerde indirebilme alternatifi vardır. İnternet kullanım miktarı ve kalite çözünürlükleri kullanıcının tercihine bırakılmıştır.

Youtube Go Kullanımı ve Özellikleri

Youtube uygulamasının bir özelliği olan Youtube Go, mobil cihazlara yönelik olarak hazırlanmış bir uygulamadır. Uygulamayı kullanabilmek için Android 4.1 Jelly Bean ya da yeni sürümlerin yer aldığı Android cihazların olması gerekmektedir. Youtube Go uygulamasının beta testi tamamlanıp kullanıcılarına sunulduktan sonra ilk olarak sadece Endonezya ve Hindistan’ da kullanılabilmekteydi. Youtube Go uygulaması, kullanıcılarına youtube’ da yer alan videoları indirme ve mobil cihazlarda yer alan dahili depolama alanları ya da SD kartlarda saklama imkanı sunmaktadır.

Belli bir süre Endonezya ve Hindistan üzerinde yapılan deneme sürecinin ardından Youtube Go uygulaması aralarında Türkiye’ nin de olduğu 130 ülkenin kullanımına aktif edildi. Bu 130 ülke uygulamayı Google Play Store üzerinden hızlı bir şekilde indirip mobil cihazlarına kurarak kullanmaya başlayabilirler. Türkiye üzerinde uygulama sadece Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Youtube Go uygulaması ile indirmiş olduğunuz tüm videoları Wifi ağı algıladıktan sonra arkadaşlarınıza gönderme imkanı da tanımaktadır. Bulunduğunuz bölgede en çok izlenen, popüler olan videolar Youtube Go uygulaması üzerinde otomatik olarak gösterilir. Bu özellik sayesinde keşfetme imkanına erişmiş olacaksınız. Güncel video önerilerini tercih ettiğiniz taktirde yeni yüklenen tüm videolar anında size haberdar edilir.
 

Yorumlar