YOUTUBE ABONE SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


YOUTUBE ABONE SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Bir video paylaşım sitesi olan Youtube, uzun yıllardır popülerliğini koruyan ve para kazandıran nadir sitelerden biridir. Youtube aldığı reklam gelirlerini video sahipleri ile paylaşarak popülaritesini korumaktadır. Youtube üzerinden düzenli olarak ve yüksek miktarda gelir elde etmek istiyorsanız ilk hedefiniz abone sayınızın çok yüksek olmasıdır. Abone sayısı nasıl artırılır, abone sayısı artırma yolları nelerdir genel olarak inceleyelim.

Youtube abone sayısı artırma yolları
  • Sık ve tutarlı bir şekilde video paylaşın: Kanalınıza abone olan kişilerin sizi sürekli takip etmesini ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız sık sık video paylaşmanız lazımdır. Video paylaşımlarınız ne çok sık ne de çok uzun bir aralıkta olmalıdır. Bunun için hangi sıklıkta video paylaşımı yapacağınız konusunda kendinize göre bir plan hazırlamanız en doğrusudur. Bu sayede sayfanıza abone olan kişiler videolarınızı izleme konusunda bir alışkanlık edinerek her yüklediğiniz videoyu izleme imkanı bulabilirler.
  • Kanalınız da bir trailere yer verin: Youtube sayfanıza yüklediğiniz içeriklerinizin neden izlenmesi gerektiğini anlatan, sizi tanımlayan, kanalınıza abone olan kişilerin sizi neden takipte kalması gerektiğine yer veren bir video hazırlayın. İlerleyen zamanlarda trailerinizi değiştirebilirsiniz. Bu durum abone sayınızı artırmaya ve yeni görüntülemeler almanıza yardımcı olur. Kanalınıza ve size ait videonuz insanların ilgisini çekebilecek nitelikte olması gereklidir. Bu konuda çok fazla abone sayısı ve izleyicisi olan kişilerin trailerini inceleyebilirsiniz.
  • İnsanların abone olmasını daha kolay hale getirin: Youtube sayfanızda yer alan videolarınızla ilgilenen kişilerin abone olmasını daha kolay hale getirebilirsiniz. İzleyiciler videonuzu tamamıyla izleyebilir fakat o sırada abone olmaları akıllarına gelmeyebilir. Bu durumun önüne geçmek için videolarınızın içine abone ol ibaresi yerleştirebilir veya videonuzun sonunda kanalıma abone olmayı unutmayın gibi söylemlerde bulunabilirsiniz.
  • Kanalınız ile alakalı anahtar kelimeler: Kanalınız ne ile alakalıysa, kanalınız hakkında aratılan anahtar kelimeler neler, insanlar genellikle ne ile ilgileniyorlar? Bunları bilmeniz abone sayınızın artmasından çok önemli bir yere sahiptir. Hazırladığınız videolar seyircileriniz tarafından ne kadar çok aranıyor ve izlenme ihtiyacı duyuluyorsa bu durum abone sayınızın da artış göstereceği ile alakalıdır.
  • Videolarda kişiliğinizi yansıtın: Bilgi verici fakat sıkıcı videolar izleyicinizin ilgisini çekmediğinden ileri de yüklemiş olduğunuz içeriklerle pek ilgilenmeyeceklerdir. Bu durumun önüne geçmek için kişiliğinizi ortaya koymanız gerekmektedir. Yani heyecanınızı, tutkunuzu, duygularınızı karşı tarafa yansıtın.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar