YKS Konu Dağılımı - TYT AYT Soruları ve Soru Dağılımı

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
26 Haz 2018
27
6
23
#1
2019 YKS Konu Dağılımı – TYT AYT Konuları – Soru Dağılımları
Bu içerikteki konumuz YKS Konu Dağılımı. Daha da detaya inersek TYT AYT Konuları ve Soru Dağılımarını inceleyeceğiz. İlk YKS sınavını geçtiğimiz günlerde geride bıraktık. Şimdi önümüze bakarak, bu sınavdan elde ettiğimiz tecrübeleri önümüzdeki dönemlerde daha iyi şekilde sizlere aktarmak istiyoruz. 2019 (TYT-AYT) YKS Konu Dağılımı tek tek sizlere aktararak, en iyi şekilde bilgi sahibi olmanıza karar verdik. YKS Soru Dağılımları üzerine detaylı şekilde konuşacağız. Öncelikle genel geçer bilgilerden bahsedelim.

Detaylar: YKS Konu Dağılımı - 2019 TYT AYT Konuları - Soru Katsayıları

TYT Türkçe Konuları – YKS Türkçe Soru Dağılımı
Bu yazımızda öncelikle TYT Türkçe Konu Dağılımı ve TYT Türkçe Konuları hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca unutmamak gerekirke YKS Türkçe Konu Dağılımı üzerinde durarak ikinci oturumda çıkabilecek başlıkları da az çok tahmin edebiliyoruz. Bu hususta YKS Türkçe Konuları adı altında genele hitap edeceğiz.

Detaylar: TYT Türkçe Konuları – YKS Türkçe Soru Dağılımı - YKSDestek

AYT Edebiyat Konuları – YKS Edebiyat Soru Dağılımı
YKSDestek.com ekibi olarak sizlere YKS Edebiyat Konu Dağılımı ile birlikte detaylı olarak YKS Edebiyat Konuları ‘nı aktaracağız. Fakat işimiz sadece bununla da bitmiyor. Sınavda karşınıza çıkan soruların dağılımı oldukça hayati önem taşır. Bu yüzden ince ayrıntısına kadar AYT Edebiyat Soru Dağılımı ve AYT Edebiyat Soruları hakkında da bildiklerimizi paylaşacağız.

Detaylar: AYT Edebiyat Konuları – YKS Edebiyat Soru Dağılımı - YKSDestek

YKS Matematik Konuları – TYT AYT Matematik Soru Dağılımı
YKSDestek.com ekibi olarak sizlere YKS Matematik Konuları‘nı aktarmaya çalışacağız. Bilindiği üzere uzun zamandan beri ciddi değişiklik yapılmayan bu müfredat için MEB müfredatı esas alınıyor. YKS Matematik Konu Dağılımı üzerine dururken bunun yanı sıra soruları da incelemekte fayda olacak.

Detaylar: YKS Matematik Konuları - TYT AYT Matematik Soru Dağılımı

YKS Geometri Konuları – TYT AYT Geometri Soru Dağılımı
MEB Müfredatı ile paralel şekilde başlıkları oluşturan ÖSYM geçmiş yıllar ile hemen hemen aynı müfredatı öğrencilere bıraktı. Fakat oturumlar arasında farkların olduğu gözlemlendi. TYT Geometri Konu Dağılımı ile AYT Geometri Konu Dağılımı arasında incelemeler yapıldığında ciddi farklar görülüyor. TYT Geometri Konuları biraz daha yoruma yönelik ve basit düzeydeyken AYT Geometri Konuları ise daha detaylı ve bilgi birikimi isteyen sorulardan oluşuyor.

Detaylar: YKS Geometri Konuları – TYT AYT Geometri Soru Dağılımı - YKSDestek

YKS Fizik Konuları – TYT AYT Fizik Soru Dağılımı
YKS Fizik Soruları eskiye göre sayı bakımından azalma gösterdi. Daha önceleri YGS’de 40 fen sorusu olmaktaydı. Şimdi ise bu sayı 20’ye düşürüldü. İkinci oturumda ise herhangi bir fark oluşmadı. Buna en çok sevinenler ise kuşkusuz Eşit Ağırlık ve Sözel öğrencileri. TYT’de yüksek puan alma imkanları bir nebze olsun arttı. Çünkü sayı azaldı ve katsayısı düşürüldü. YKS Fizik Konu Dağılımı ‘nı da detaylı inceleyeceğimiz bu içeriğimizde sorularınıza cevap vermeye de çalışacağız.

Detaylar: YKS Fizik Konuları – TYT AYT Fizik Soru Dağılımı - YKSDestek

YKS Kimya Konuları – TYT AYT Kimya Soru Dağılımı
Bununla beraber YKS Kimya Soru Dağılımı ve YKS Kimya Soruları başlıkları altında ise sınavda çıkan Kimya sorularının adetlerine ve yoğunluk grafiklerine yer verdik. Böylece önem derecesi belirlerken, hangisine daha çok çalışmalıyım şeklinde soruları kendinize yöneltirken kesinlikle size yardımcı olacak veriler ile karşı karşıyasınız. YKS Kimya müfredatı geniş ve uzundur. Bu yüzden detaylara inmeden, işinize yarayan kısımları öğrenmeniz ve pekiştirmeniz dahilinde hem zamandan tasarruf edersiniz hem de en gerekli konulara ilgi göstermiş olursunuz.

Detaylar: YKS Kimya Konuları – TYT AYT Kimya Soru Dağılımı - YKSDestek

YKS Biyoloji Konuları – TYT AYT Biyoloji Soru Dağılımı
Bir diğer önemli husus ise YKS Biyoloji Soru Dağılımı ile alakalı. Çok fazla zamanı olmayan, ünite ayrımı yapması gerekenler için maksimum fayda sağlayacak geçmiş senelerdeki YKS Biyoloji Soruları ‘nı inceleyerek hangi başlıkların daha önemli, nereden soru geldiğini daha rahat şekilde kestirmek mümkün. Her ne kadar sınav sisteminin değişmesi ile birlikte sayılarda azalma görülse de iyi bir analiz ile yorum yapmak mümkün. Şimdi detaylara geçelim.

Detaylar: YKS Biyoloji Konuları – TYT AYT Biyoloji Soru Dağılımı - YKSDestek

YKS Coğrafya Konuları – TYT AYT Coğrafya Soru Dağılımı
Sözel ve Eşit Ağırlık öğrencileri için Coğrafya, hayati önem taşıyan bir derstir. Hem Temel Yeterlilik Testi hem de Alan Yeterlilik Testi’nde sorumlu olmalarından dolayı ilgi gösterilmesi gerekir. Sayısal ‘dan hazırlananlar için ise geçtiğimiz senelere göre değeri düşse de yine de sizleri binlerce sıra öne taşıyabilecek etkiye sahiptir. Bu yazımızda detaylı olarak YKS Coğrafya Konu Dağılımı ve YKS Coğrafya Konuları ‘nı inceleyeceğiz.

Detaylar: YKS Coğrafya Konuları – TYT AYT Coğrafya Soru Dağılımı - YKSDestek

YKS Tarih Konuları – TYT AYT Tarih Soru Dağılımı
2017 – 2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte hayatımıza giren YKS ile birçok öğrenci müfredat ve soru dağılımı konusunda sorun yaşamakta. Özellikle çalışmaya yeni başlayacaklar için ders çalışma programı hazırlama konusunda hayati bir önemi bulunmaktadır. YKSDestek.com ekibi olarak sizlere bu başlığımızda YKS Tarih Konu Dağılımı ve YKS Tarih Konuları ‘nı aktarmaya çalışacağız.

Detaylar: YKS Tarih Konuları – TYT AYT Tarih Soru Dağılımı - YKSDestek