Yaşanan YouTube Kesintisinden Dolayı Google Abonelerden Özür Diledi, Ücretsiz Hizmet Kredisi Sundu

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Yaşanan YouTube Kesintisinden Dolayı Google Abonelerden Özür Diledi, Ücretsiz Hizmet Kredisi Sundu

Geçen hafta Youtube’ da talihsiz bir olay gerçekleşmesi üzerine Youtube ve Youtube’ da ki servilerde bir kesinti meydana gelmiştir. Bu kesintiden dolayı tüm Dünya’ da ki youtube kullanıcıları Dünya’ nın en büyük video platformuna 2 saat erişim sağlayamamışlardı. Bu kesintiden dolayı Youtube Music ve Youtube Tv kullanıcıları her ay düzenli olarak Youtube’ a para ödediklerinden fakat erişim sağlanamadığından dolayı büyük can sıkıntısına yol açmıştı. Youtube üzerinde yaşanan erişim sorunu ise sadece ücretli kullanıcılar olan Youtube Müzik ve Youtube Tv kullanıcılarının zor durumda kalmasına neden olmuştur. Sorunun çözümlenmesinin ardından uygulamalar tekrar Youtube kullanıcılarının ziyaretine açılmış ve Twitter üzerinden Youtube üzerinde bir sorun oluştuğunu onaylayan bir mesaj yayınlandı. Mesajda ise ‘ Geri döndük, sabrınız için teşekkürler’ ibaresi yer almaktadır.

Ücretsiz Hizmet Kredisi Detayları

Yaşanan Youtube kesintisi sonrası Google, Youtube Müzik ve Youtube Tv abonelerine bir not göndermiştir. Bu notta yaşanan kesintiden dolayı özür diledikleri dile getirilmiştir. Genel amaçlarının kullanıcıların istedikleri zaman istedikleri yerde istedikleri tüm programları izleyebilme imkanına sahip olduğunu belirterek Youtube Müzik ve Youtube Tv kullanıcılarının bir hafta boyunca ücretsiz olarak kullanabilecekleri hizmet kredisi vereceklerini beyan etmişlerdir.

Youtube Müzik ve Youtube Tv kullanıcılarına Google tarafından verilen bu kredi 10 dolar değerindedir. Bu krediyi almaları için 24 Ekim Çarşamba gününe kadar süreleri bulunmaktadır. Youtube Tv ve Youtube Müzik abonelerinin bu 10 dolar değerinde ki krediden yararlanabilmeleri için Google tarafından gönderilen e-posta ki formu doldurmaları gerekmektedir. Bu durum 2018 yılı içerisinde Youtube’ un yaşadığı ikinci kesinti olmuştur.

Google tarafından 2015 yılında kullanıcılarına sunulan Youtube Tv ve 2017 yılında hizmete soktuğu Youtube Müzik uygulaması henüz Türkiye’ de aktif hale getirilmemiştir. Google, Youtube video platformuna getirmiş olduğu son güncelleme de abonelerine videoları açılır pencerede oynatma özelliğini devreye sokmuştur. Youtube Müzik ve Youtube Tv abonelerine sunulan bu ücretsiz kredi aboneleri ne derece de tatmin edeceği ilerleyen zamanlarda kendini gösterecek.
 

Yorumlar