Yandex Kurumsal ve Outlook Sorunları

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Yandex Kurumsal ve Outlook Sorunları

Yandex kurumsal e-postalarınızı Outlook yazılımına kurmak istediğiniz zaman Outlook sürekli sizden şifre istemektedir. Kronik bir hata haline gelen bu durum kullanıcılarına sıkıntılar oluşturmaktadır. Girdiğiniz şifre doğru fakat hala Outlook üzerinden e- postalarınıza giriş yapamıyorsanız aşağıda yer alan çözümü deneyerek sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikle Yandex’ i Outlook’ a kurmak için bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Fakat bu ayarların hata ile alakası yoktur.

Yandex Pop 3 Outlook Ayarları:

Hesap türü: POP 3

Gelen posta sunucusu: pop. yandex. ru

Giden posta sunucusu: smtp. yandex. ru

Oturum açma bilgileri için:

Kullanıcı adı: kullanıcı@yandex.com.tr

Parola: Şifreniz

Diğer ayarlar: Giden sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor boşluğunu işaretlemelisiniz.

Gelişmiş ayarlar:

Gelen sunucusu: 995 ( SSL Bağlantı)

Giden sunucusu: 465 (SSL Bağlantı)

Outlook’ a dair tüm ayarlarınız bu şekilde ve şifreniz de doğruyken hala Yandex programına taşıdığınız e-postalarınız çalışmıyorsa ve sürekli yeni şifre girmeniz isteniyorsa sorununuzu şu şekilde çözebilirsiniz.

Yandex adresine girerek oturum açınız. Alan adınızı Yandex üzerine taşıdığınız sırada, kurum.yandex.com.tr üzerinden e-posta açmaya çalıştığınızda e-postaların her biri için INBOX oluşturulmamaktadır. Yandex’ te açtığınız kullanıcı için INBOX oluşturulamadığından Outlook yazılımı Yandex üzerinde INBOX kutusu bulamamakta ve bundan dolayı tekrar yeni şifre girişi istemektedir.

Yandex.com.tr adresine mail adresini girip login olduğunuzda girmeniz gereken birkaç bilgi istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz şekilde doldurup ilerlediğinizde INBOX kutunuz oluşturulmaktadır. Alan adınızı Yandex’ e taşıdıktan sonra tüm ayarlarınız tamamsa fakat hala şifre sorunu yaşıyorsanız bu demek oluyor ki alan adınızı sadece Yandex’ e taşıyıp oturum açmamışsınız demektir. Buna bağlı olarak da INBOX kutunuz oluşturulmamıştır. Outlook üzerinde bir kere login olduktan sonra gereken bilgileri eksiksiz olarak girerseniz bu aşamadan sonra Yandex’ inizden e-posta INBOX’una ulaşabilirseniz yeni şifre isteme hatası otomatik olarak ortadan kaldırılacaktır. Yandex üzerinde sık karşılaşılan bir Outlook sorunu olarak karşımıza çıkan yeni şifre isteme hatasının çözümü bu şekildedir. Siz de gerekli ayarlarınızı kontrol edip yukarıda yazılanlar üzerinden sırayla ilerlerseniz sizinde bu sorununuz kolaylıkla çözümlenecektir.
 

Yorumlar