Yandex Kurumlar İçin Mail Kullanımı ve Avantajları

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Yandex. Kurumlar İçin Mail Kullanımı ve Avantajları

Yandex. Kurumlar, kurumlar için mail alan adı ile e-posta hesabı kurmanıza yardımcı ücretsiz bir servistir. Yandex. Kurumlar, kullanıcılarına maksimum 1000 adet e-posta hesabı kaydetmelerini sağlamaktadır. Ücretsiz hizmet veren bu alan, kullanıcılarına bunun yanı sıra başka avantajlarda sunmaktadır. Mobil uygulama üzerinden e-posta alıp gönderme, maillere doğrudan web uygulaması, domain tanımlama imkânı 1000 adet e- posta ekleme, 10 GB kullanım alanı bu avantajlar arasındadır.

Yandex. Kurumlar Mail Kullanımı

Yandex. Kurumlar servisinden yararlanabilmek için Yandex. Mail hesabınız olması gereklidir. Yandex. mail hesabı olan kullanıcılar yeni alan ekle sayfasından adres tanımlamaları gerekmektedir. Sayfada yer alan ‘ etki alanının adı’ kısmına domain adı eklemeniz gerekmektedir. Bu sayede e-posta hesaplarını tanımlayabileceksiniz. Alan adı ekle kısmına giriş yaparken Passport girişi istenmektedir. Yandex. Mail bilgilerinizin girişini tamamladıktan sonra alan adı doğrulama yönergelerine ait sayfaya giriş yaparak girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

İşlemleriniz sırasında verilen bilgilerde gösteriyor ki alan adınızı tamamıyla Yandex’ e devredebilmektesiniz. Fakat alan adını farklı bir alanda tutarak sadece e-posta hesaplarınızı yandex. Kurumsal üzerinden yönetmeniz daha iyi bir seçenektir. Yandex. Kurumsal Yandex Passport üzerinden yürütülen ücretsiz bir servistir. Yandex. Kurumsal ile ilgili çıkan genel problemlerden biri kurulum aşamasında olan bir ajansın kendi üzerine ait Yandex Passport hesabı üzerinden müşteri hesabı tanımlaması ve bunu başkasına devredememesinden kaynaklanmaktadır. Bir alan adı farklı bir Yandex Passport ile tekrar onaylanamamaktadır. Yeni bir onay için eski alan sahibinin Alan Adlarım kısmından gerekli alan adını silmesi gerekmektedir. Alan adının silinmesi ile birlikte eski alana ait e-postalar da otomatik olarak silinmektedir. Yeni Yandex Passport bünyesinde aynı alan adını kullandığınızda eskiye dair hiçbir e- postayı görüntüleyemezsiniz. Silme işlemi gerçekleştirildiği sırada eskiye dair tüm bilgilerin kaybolmaması ve eski mülk sahibinin gizliliğine zarar verecek durumların gerçekleşmemesi için Yandex Passport hesabının her zaman için müşteriye ait olması en uygunudur. Silme işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de e-posta verilerinizi yedeklemiş olmanızdır. Diğer türlü bütün e-postaları kaydetme durumu ile karşı karşıyasınız.
 

Yorumlar