Yandex Hızlı İndex Nasıl Yapılır?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Yandex Hızlı İndex Nasıl Yapılır?

Google’ a kayıtlı olan siteniz çok hızlı index alabiliyorken Yandex’ e kayıtlı olan siteniz Google’ a nazaran biraz daha yavaş index alabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek ve Yandex’ te hızlı index almak için birkaç yöntem kullanabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı index alma imkânına sahip olursunuz. Yandex’ te hızlı index almak için ilk önce Yandex’ e sitenizi kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Kayıt için http://webmaster.yandex.com.tr/addurl.xml linkini kullanabilirsiniz. Akabinde web sitenizi Yandex Webmaster araçları kısmına eklemeniz gerekmektedir. Bunun için de Yandex.Webmaster linkini kullanabilirsiniz. Üçüncü adım olarak web sitenizin haritasını Yandex arama motoruna göndermeniz gereklidir. Sitenizin haritasını gönderdikten sonra bir süre bekleyin. Yaklaşık 2-3 hafta içerisinde web siteniz seri ve hızlı olarak index almaya başlayacaktır. Yandex arama motoru üzerinde de indexlenmeye başlayacaktır. Bu 3 adımı eksiksiz olarak yaptığınız halde siteniz hala Yandex’ te hızlı indexleme almıyorsa ve bu konuda sorunlar yaşıyorsanız http://contact2.yandex.com.tr/default/ linkinden web sitenizin index almadığını belirten bir yazı yazın ve konuya dair bilgi edinin. Bu yolu kullandıktan sonra tarafınıza kesin olarak dönüş yapılacaktır ve siteniz Yandex üzerinde hızlı bir şekilde index almaya başlayacaktır.

Hızlı İndex Almanın Önemi


Arama motorları üzerinde index hızını artırmak birçok şey için büyük önem taşır. Bunların başında ve en önemlisi de arama motorlarında üst sıralarda çıkmaktır. Web sitenize bir içerik girdiğinizde arama motorları otomatik olarak yeni girilen içeriği daha önce girilen içerik üst sırada yer alacak şekilde sıralamasını yapar. Arama motorları tarafından yapılan bu sıralama zamanla site ziyaretçisinin sitede kalması, siteden yeterince yararlanıp- yararlanamaması ve memnuniyetine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Hızlı index aldığınız taktirde içerik hırsızlığına karşı bir nevi de önlem almış olmaktasınız. İçerik çekme botları kullanan siteler girdiğiniz içeriği anında kendi sayfalarında da yayınlamaktadır. Fakat içeriği ilk önce siz girdiğiniz için daha fazla hit alma ve index alma imkanına siz sahip olmaktasınız. Fakat içeriğinizi çalan kişinin web sitesinin index hızı sizinkine göre daha yüksekse arama motorları ilk o siteyi indexler ve içeriği o site girmiş gibi gösterir.
 

Yorumlar