Xiaomi Mi 8 SE Sirus IMEI Repair İşlemi

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
6 Nis 2019
27
1
Konum
İzmir
#1
- Öncelikle bu modelde Partition silip Repair işlemi yapacağımız için gerekli partitionların yedeğini alıyoruz.Ayrıca TWRP yüklü olmalıdır. ( Ben komple hepsini aldım başkalarına da lazım olur diye).

- Ardından cihazı rootlamamız gerek diag açma işlemi için. Eğer sizde benim gibi eu rom (türkçe) olan yazılımı kullanıyor iseniz cihazınızı rootlarken magisk'in v16.0 sürümünü kullanmanız gerekmekte aksi taktirde cihazda bootloop sorunu oluşuyor bilginiz olsun.
-Root işlemini gerçekleştirdikten sonra cihaza adb shell'den "setprop sys.usb.config diag,adb" komudu ile cihazın diag'ını açıyoruz.
- QPST Configuration programından cihazın QCN yedeğini alıyoruz. Sonrasında bu yedeği ne olur ne olmaz diye kopyalayın elinizde dursun.
- HexEdit aracılığı ile yedek aldığınız QCN ye Cihazın IMEI numarasını imeiconverter adlı ufak bir program aracılığı ile numarayı "HEX" formatına dönüştürüyoruz.
-QCN nin içinde “CTRL + F ” tuşları ile arama ekranını açtıktan sonra Find Text butonunu kaldırıp üzerindeki numaranız hangi sayıyla başlıyorsa (8 ile başlıyorsa 088A 3 ile başlıyorsa 083A) şeklinde arama yapıp ilgili satıra konumlanıp dönüştürdüğünüz numaranızı yazıyorsunuz ardından kaydediyorsunuz.
- Cihazı TWRP moduna alıp bilgisayara bağlayın ADB olarak görecektir cihazı. adb shell den "su" yetkisini alıp cihaza şu komudu yolluyoruz:
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p"X" X ile gösterdiğim yere 14,57,59,60 rakamlarını girip modemst1,modemst2,fsg ve fsc partitionlarını siliyoruz. Her bir kodu 3'er kez yazın ancak öyle şebekesi gidiyor cihazın.
- Ardından reboot edip tekrardan diag açın editlediğimiz qcn'yi cihaza aynı programın restore kısmından geri yüklüyoruz(Allow ESN mismatch butonunu aktifleştirip atın.) ve cihazımızı yeniden başlattıktan sonra sorunumuz çözülüyor..