Worpdpress 5.0 Gutenberg Kullanmak İstemiyorum

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
1 Ağu 2018
175
79
29
Merhaba Değerli Arkadaşlar

Eğer aktif olarak wordpress ile ilgileniyorsanız sizlerde biliyorsunuzdur wordpress 5.0 güncellemesi geldi tabiki performans güvenlik vs gibi iyileştirilmeler oldu ama sizler eğer bu yazıyı okuyorsanız büyük bir kitlenin yılların alışkanlığı olan yazıları eklediğimiz düzenlendiğimiz alanın değişimi bu yazı ekleme alanına gutenberg yeni güncelleme ile gelmesi çok kullanıcı rahatsız etti yada yılların alışkanlığından vazgeçmek istemiyorlar doğruyu söylemek gerekirse bende beğenmedim

WordPress 5.0 güncellemesi ile gelen gutenberg bana birşeyi tekrardan hatırlattı neden wordpress seçilmeli diye tamamen özgürlük diyebilirim ,hepimiz biliyoruz tema ,eklenti vs olsun istediğimiz gibi şekillendirebiliyoruz bu seferde ufak bir eklenti sayesinde gutenberg’i bırakıp eski yazı editörümüze kavuşabiliriz,Aşağıda eklenti ismini sizlerle paylaşıyorum isterseniz wordpress admin panelinden bir kaç tıkla kurulum sağlayabilirsiniz ,

Eklenti ismi
Klasik düzenleyici

Açıklama
Classic Editor, önceki (“klasik”) WordPress editörü ve “düzenleme” alanına geri yükleyen WordPress ekibi tarafından sağlanan resmi bir eklentidir. Bu ekranı genişleten eklentileri kullanmak, eski stil meta kutuları eklemek veya başka bir şekilde önceki düzenleyiciye bağlı olarak kullanmak mümkün.
Varsayılan olarak, bu eklenti yeni Block Editor’da (“Gutenberg”) bulunan tüm işlevselliği gizler.

Bir bakışta, bu eklenti şunları ekler:

• Yöneticiler, tüm kullanıcılar için varsayılan düzenleyiciyi seçebilir.
  • Yöneticiler, kullanıcıların varsayılan düzenleyicilerini değiştirmelerine izin verebilir.
  • İzin verildiğinde, kullanıcılar her yayın için hangi editörün kullanılacağını seçebilir.
  • Her gönderi, kimin son düzenlediğine bakılmaksızın kullanılan son düzenleyicide açılır. Bu, içeriği düzenlerken tutarlı bir deneyim sağlamak için önemlidir.
Buna ek olarak, Klasik Düzenleyici eklentisi, diğer eklentilerin ayarları kontrol etmesini sağlayan çeşitli filtreler ve gönderi başına ve posta türü başına editör seçimini içerir.

Klasik Editör resmi bir WordPress eklentisidir ve en az 2022’ye kadar korunacaktır.

Eklentiyi indirmek için
Aşağıda verdiğimiz link tamamen wordpress.org resmi internet sitesinden alınmıştır gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

Klasik düzenleyici

Eğer eklentilerin nasıl kurulacağını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı inceleyerek kolaylık bütün wordpress eklentilerinin kurulumunu sağlayabilirsiniz

Wordpress Eklenti Nasıl Yüklenir ? – ManyaK.Site

Kaynak