Wordpress Yazılarını Optimize Etme

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Wordpress Yazılarını Optimize Etme

Wordpress veritabanını yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar, her geçen gün SEO eklentileri hakkında yeni duyumlar alıp bu duyumlar doğrultusunda eklentileri web sitelerine yüklemektedirler. Fakat bu eklentileri çoğu zaman doğru bir şekilde kullanamamaktadırlar. Wordpress tabanında yer alan her yazı için kullanacağınız düzgün SEO fonksiyonları Google arama motorlarında üst sıraya taşınmanızda çok etkili olacaktır. Bu noktada eklentileri kullanamayan kullanıcılar aşağıda yer alacak wordpress yazılarını optimize etme yollarını kullanarak başarıya ulaşabilirler. Şunu unutmamak gerekir ki en önemli şey eklentiyi yüklemek değil eklentiyi nasıl etkili kullanabileceğinizdir.

Wordpress Seo İpuçları ile Optimizasyon

  • Odaklanılan kelime seçimi: Anahtar kelime olarak adlandırdığımız, insanların Google’ da araştırma yaparken bilgiye kolay ulaşım sağlayabilmeleri için kullandıkları kelimelerdir. Çok bilindik anahtar kelimeler için karşınıza çok sayıda web sitesi çıkacaktır. Bunun önüne geçmek için çok sık kullanılmayan, uzun ve özel anahtar kelimeler kullanmayı tercih edin. Bu noktada daima spesifik olun. Uzun anahtar kelime girişleri yaparak nokta atışları yapmaya çalışın.
  • Seo dostu başlık yazma: Ana başlık oluştururken maksimum 70 karakter, ilgi çekici, anahtar kelime içeren ve insanların okuyabileceği bir başlık atın. İnsanlar araştırma esnasında çıkan arama sonuçlarında hangi sayfaya tıklayacaklarına sayfanın başlığına ve meta açıklamasına bağlı olarak seçim yaparlar. İçeriğinizin ana başlığınızda yer verdiğiniz konu ile ilişkili olmasına dikkat edin. Ana başlıkta karmaşıklıktan uzak durun.
  • Meta açıklaması: Bazı kullanıcılar için meta açıklaması gereksiz gibi görünse de ziyaretçiler için önem taşıyabilmektedir. Bunun için tüm içerik girişlerinizde meta açıklaması girmeye dikkat edin. Meta açıklamanızı çok iyi yaparsanız makaleniz için çokça bilginin açıklamasını yapabilirsiniz. Seçtiğiniz anahtar kelimenin de meta açıklamasında olmasına dikkat edin.
  • Etiket ve kategoriler: Ziyaretçilerinizin doğru içeriğe ulaşabilmeleri için önemli iki unsurdur. Aynı şekilde arama motorlarında da ilk sıralarda yer almanızı sağlar.
  • Dahili link verme: Web sitenizi açtıktan sonra içeriklerinizin artış göstermesiyle beraber bazı içerikleriniz bazı noktalarda çakışma gösterebilir. Buralarda yazılarınızı birbirine bağlayarak yani lik vererek ziyaretçilerinizin diğer yazılara da ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 

Yorumlar