Wordpress’ te Yazı İçine Adsense Reklam Ekleme

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Wordpress’ te Yazı İçine Adsense Reklam Ekleme

Wordpress tabanı kullanmanın kullanıcılarına sağladığı birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan en güzeli yüzlerce fonksiyonu içinde barındıran eklentilere sahip olmasıdır. Wordpress eklentileri sayesinde günlük kazandığınız kazanç 2 katına hatta 3 katına çıkabilmektedir. Bu sayede Adsense gelirleriniz de kısa sürede artış gösterebilmektedir. Wordpressin sahip olduğu eklentiler arasında kullanıcıların en çok işine yarayan ve kazanç sağlamasına yardımcı olan eklentisi Ad Inserter’ dir. Çok özellikli bir eklenti olan Ad Inserter, wordpress reklam yerleşimi konusunda aklınıza takılabilecek her türlü fonksiyonu içinde barındırmaktadır.

Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

Wordpress tabanı üzerinden Admin paneli>Eklentiler>Yeni ekle sekmelerine tıklayarak eklenti kısmından Ad Inserter eklentisini arattırabilirsiniz. Eklenti karşınıza çıktıktan sonra Şimdi Kur sekmesine tıklayıp kurulumu yapabilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra Ayarlar> Ad Inserter sekmelerinden eklentiye ait yönetim paneline gidiniz. Karşınıza bir ekran gelecektir. Block name kısmından oluşturulacak reklamlar için isim belirlemek gereklidir. Bu alan için eğer çok sayıda reklam alanı oluşturma ve reklam yerleşimi yapmak istiyorsanız geri döndüğünüzde hatırlamanızı sağlayacak küçük not şeklinde isimler vermeniz size yardımcı olacaktır.

Process PHP: Bu kısım reklam yerleştirme alanıdır. İsterseniz bu alan Adsense reklam kodunu isterseniz de farklı bir firmanın reklam kodunu yerleştirebilirsiniz.

Before Title: (Başlıktan önce): Yazı başlığının üzerine/ başlıktan önce reklam ekleme için bu sekmeyi kullanmanız gerekmektedir.

Before Content: ( İçerikten Önce): Wordpress yazı üstüne reklam eklemek için Before content seçeneğine tıklamalısınız.

Before Paragraph: ( İlk paragraftan önce): Wordpresste yazı başına reklam eklemek istiyorsanız bu butona tıklamanız gereklidir.

After Paragraph: ( Paragraftan sonra): Wordpress yazı içine reklam ekleme için de bu seçeneği seçmeniz gereklidir. Yazı içine reklam eklemek istediğinizde bu alanı seçiyorsunuz fakat reklam nereye yerleşecek. Bunları belirlemek için şu adımları izleyin:

  • Minimum page/post words: Bu kısımdan reklam yerleştirimini kaç kelimeden sonra yapacağınızı belirlemektesiniz.
  • Diplay: Buradan gerekli işlemleri yapıp kayıt ettikten sonra reklamınızın hangi gün yayınlanacağını belirliyorsunuz.
  • Paragraph numer: Wordpress içinde yazı içine reklam yerleşiminin tam olarak kaçıncı paragraftan sonra yapılacağını kesinleştiriyorsunuz. Burada paragraf sayısını 0 olarak belirlerseniz eklenti kendine göre bir yer seçerek reklamınızı yazı içerisinde rastgele yerleştirir.
 

Yorumlar