Wordpress Seo İçin İpuçları

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Wordpress Seo İçin İpuçları

SEO, Bing, Google, Yandex veya Yahoo gibi arama motorlarına herhangi bir ücret ödemeden web sitenizin kalitesini ve trafik hacmini artırma işlemidir. SEO’ ya ait birçok aşama bulunmaktadır. Aynı zamanda devamlı gelişme gösteren bir süreç vardır. Web sitenize SEO uygulaması yaptıysanız devamında emek harcamanız gerekir. Devamını getirmeli ve yaratıcılığınızı konuşturmanız gereklidir. Wordpress veritabanında seo uygulamak ve bunu üst sıralara taşıyabilmek için bazı ipuçlarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Wordpress Seo Yapma

  • Seo uyumlu URL yapıları oluşturma:
Wordpress seo için en önemli detay SEO’ya dost URL yapıları oluşturmaktır. URL yapısı işaretlerden ve sayılardan oluşmaktadır. URL oluştururken anahtar kelimenizi URL içinde geçirmeye dikkat edin. Odaklandığınız kelime grubu ve anlamlı kelimeler URL’ nizde SEO için çok önemlidir.

  • Wordpress SEO eklentisi seçerken seçici davranma
İyi bir wordpress SEO eklentisi kullanmak sizin için gereklilikten daha çok zorunluluk olmalıdır. Seçiminizi iyi yaparsanız SEO eklentileri web sitenizde sizin çözüm bulamayacağınız ve çözmekte zorlanacağınız birçok durumdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Eklenti için Wordpress SEO by Yoast eklentisini tercih edebilirsiniz. Wordpress SEO için en iyi eklentilerden biridir ve sizin de çok işinize yarayacaktır.

  • .xml Uzantılı bir site haritası kullanma
Web siteniz için site haritası kullanmak çok önemlidir. Web sitenizde ki bütün kategorileri, yazıları, sayfaları, resimleri site haritanız sayesinde arama motorlarına bildirebilirsiniz. .xml uzantısına sahip olmanızda bu işlemi daha kısa sürede yapmanıza yardımcı olur.

  • Blogunuzu Google’ a Kayıt Edin
Wordpress SEO için en önemli adımlardan birisi de bloğunuzu veya web sitenizi Google’ a kayıt etmek olacaktır. Bunun için Google hesabına sahip olmanız yeterli gelmektedir.

  • Site Haritası Oluşturarak Search Console’ a Ekleme
Google için site haritası çok önemli bir kriterdir. Web sitenize eklediğiniz içeriklerden, site içerisinde yapmış olduğunuz güncellemelerden ve bloğunuza dair meydana gelen tüm gelişmelerden Google botları site haritası sayesinde bilgi almaktadır. Buna bağlı olarak web sitenize veya bloğunuza site haritası ekleme işlemi Wordpress SEO için atacağınız en önemli adımlardan birisi olacaktır.
 

Yorumlar