Wordpress Eklenti Nedir? Ne İşe Yarar?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Wordpress Eklenti Nedir? Ne İşe Yarar?

Wordpress temelde yer alırken Wordpress eklentileri Wordpress’ in içinde bulunan parçaların tamamıdır. Wordpress sitenizde istediğiniz her türlü işlevselliği yerine getirebilecek yama parçalar olarak düşünebilirsiniz Wordpress eklentilerini. Wordpress eklentilerini web sitenize yüklerken ve bu eklentilerini yönetirken teknik bilgi ya da herhangi bir kodlama ihtiyacı duymazsınız. Wordpress eklentilerini web siteniz üzerinde istediğiniz işlevselleri yerine getirebilmek için bir tıklama ile kurup tıklama ile yönetebilmektesiniz. Wordpress eklentileri de Wordpress sistemi gibi hazır kodlanmış ek sistemlerdir. Hazır kodlanmış sistemi sayesinde kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlayan Wordpress eklentileri ne gibi işlevlerde kullanılmaktadır buna göz atalım.

Wordpress Eklentileri Ne İşe Yarar?

Wordpress eklentileri web sitenizin daha özel ve güzel olmasını sağlamaktadır. Wordpress eklentileri sayesinde web sitenizi sürekli olarak güncel tutabilme imkânınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeniliklere karşı daha açık tavır sergileyebilmektesiniz. Wordpress eklentilerini ücretsiz bir şekilde yükleyerek sitenizin daha görünür, ön planda ve başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Wordpress eklentileri sayesinde web siteniz arama motorlarında üst sıralarda yer almakta, daha güvenilir bir hale bürünmekte ve daha da aktif bir hal almaktadır. Yaklaşık 20 binin üzerinde Wordpress eklentisi bulunmaktadır. Bunun her birini bilmek ve kullanmak mümkün değildir. Fakat bazı Wordpress eklentileri web sitenizin çok iyi yerlere gelmesini sağlamaktadır. Bu Wordpress eklentilerine kısaca göz atalım.

  • Page Builder by SiteOrigin:
Wordpress eklentilerinin arasında en iyi olan ve ilk sırada yer alan Page Builder by SiteOrigin eklentisi, web sitenizi tasarlama sırasında sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra web site ziyaretçilerinizi etkileyecek bir web site tasarımı ortaya çıkarmanızı sağlamaktadır. Kısacası web site tasarımı konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

  • UpDraftPlus:
Wordpress eklentileri arasında yer alan UpDraftPlus’ ın hayat kurtarıcı etkisi bulunmaktadır. Şöyle ki; binbir emek verip kurup geliştirdiğiniz siteniz beklemediğiniz bir anda çöktü. Fakat Wordpress alt yapısını oluştururken UpDraftPlus eklentisini kurmuşsanız web siteniz ile alakalı yedeklenen tüm bilgileri geri yükleyerek kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz. Dilerseniz manuel yedekleme yapabilir dilerseniz de önceden ayarlanmış şekilde belirli periyotlarda otomatik yedekleme alınmasını sağlayabilirsiniz.
 

Yorumlar