Wordpress Cpu Sorunu

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Wordpress Cpu Sorunu

Hemen hemen her Wordpress kullanıcısı Cpu sorunu ile karşı karşıya gelmiştir. Wordpress tabanı kullanan kullanıcıların siteleri yavaşlama, kasma, takılma gibi sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Fakat Wordpress tabanında bunların yanı sıra dile gelen ilk sorun Cpu sorunu olmaktadır. CPU, kullanıcının sunucuya verdiği komutları gerekli kısımlara iletmekle görevli bir bölümdür. Yani emir komuta çarkının dönmesinde yardımcı olur. Cpu zorlandığında ise karşınıza bir sorun olarak çıkar. İlk sıralarda her şey normal olarak ilerler ve farkına varamazsınız. Fakat hitlerinizin artış göstermeye başladıkça web siteniz yavaşlamaya başlar. Bunun yanı sıra host şirketinizden tarafınıza CPU limitinizi aştığınıza dair mailler gelir. Bu süreçten sonra CPU’ nun düşmesi için Wordpress hız optimizasyonu, VPS veya VDS yollarından çözüm arayışına gireceksiniz.

Cpu Sorununun Çözümü

Özellikle yüksek hiti bulunan siteler için VPS kullanmaya gerek kalmadan paylaşımlı hosting kullanarak bellek aşımı ve Wordpress Cpu sorununu çözümleyeceğiz. Sorun çözümü için yapılacak 3 işlem bulunmaktadır. Bunlar:

  • Web sitesini sağlam bir hosting firmasına taşıma,
  • Fastest Cache Premium kurma,
  • CloudFlare servisinden yararlanmak
Wordpress Cpu sorunu için Hosting Seçme

Düşük ya da yüksek hitli siteler fark etmeksizin hosting seçiminde Veridyen firmasını tercih edebilirsiniz. Firmanın teknoloji ile uyumluluk gösteren ve paralel şekilde ilerleyen sağlam bir teknik altyapısı bulunmaktadır. 7/24 tarafınıza dönüş yapılmakta ve sitenizin sorunu ile yakından ilgilenilmektedir. Güler yüzlü ve ilgili ekibi sayesinde sitenizde ki sorun konusunda sizlere destek çıkıp sorununuzun çözümü ile ilgilenerek Cpu sorununun ortadan kaldırılmasında yardımcı olmaktadırlar.

Cache Premium Kurma

Fastest Cache Premium eklentisini kurarak veritabanınızı optimize etme, css, js dosyalarını sıkıştırma, web sitenizde yer alan görselleri optimize etme işlemlerinin hepsinin tek bir tıklama ile yapılmasını sağlayabilirsiniz. Cache kurma yüksek hitli siteler için yeterli gelmeyebilir. Bunun için üçüncü işlem daha sağlıklı olacaktır.

CloudFlare Servisi

Ön bellek ekleme konusunda size büyük ölçüde yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Sunucu kullanıcıya css ve js yükü bindirmeksizin ziyaretçilerin web sitesine ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede Wordpress Cpu sorunundan kurtulmuş oluyorsunuz.
 

Yorumlar