Wordpress CloudFlare Kurulumu

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Wordpress CloudFlare Kurulumu

CloudFlare, genelinde web tabanlı güvenlik duvarı olarak tanımlanabilir. Bunun yanı sıra dağıtım özelliği sunan Proxy sunucusu ve içerik dağıtım ağı görevleri vardır. Sunucunuz ile site ziyaretçileriniz arasında Proxy olarak gezerek sitenizi optimize eder ve sitenizi DDoS adı verilen dış saldırılardan korur. Ücretli ve ücretsiz plan sunmaktadırlar. Ücretsiz planlar bloglar ve küçük web sitelerine uygunluk sağlamaktadır. Aynı zamanda web sitenizin trafiğine ve yapısına göre de farklı plan alternatifleri sunmaktadırlar. Dünya üzerinde yer alan web sitelerinin çoğu CloudFlare uygulamasını tercih etmektedir. CloudFlare servisi, yıllar boyunca edinmiş olduğu tecrübeler ile kısa sürede kendisini büyütmüş ve geliştirmiştir.

CloudFlare Kurulumu


Kopya içerik girişi, DDoS saldırıları, spam yorumları, SQL injection tehlikeleri gibi güvenlik problemlerinin önüne geçtiği gibi web sitesini hızlandırma, sunucu performansının artışını sağlama konularında ücretsiz planı kullanıcılarına destek çıkmaktadır. CloudFlare web sitenizin güvenli kalmasını sağlayarak, web sitenizin performansının artmasında çok yardımcı olmaktadır.

CloudFlare kurulumu için ilk önce üyelik oluşturmanız gereklidir. Bunun için cloudflare.com adresinden yararlanabilirsiniz. Adrese giriş yaptıktan sonra sağ üst köşe de Sıgn Up kısmına tıklayarak üyelik ekranına giriş yapacaksınız. Üyelik ekranında bulunan şifre ve e-posta alanlarını doldurmanız gereklidir. Bundan sonra Create Account kutucuğuna tıklamanız gerekiyor.

Üyeliğiniz hemen aktif hale getiriliyor ve buradan site ekleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Burada CloudFlare kurulumu için web sitenizin DNS adresleri çözümlenecektir. Alt kısımda yer alan Add a website kısmının altında ki kutucuğa sitenizin ismini girmelisiniz. Sonrasında Scan DNS Record kutucuğuna tıklayacaksınız.

Bu adımda DNS kayıtlarınız taranmaktadır. Yaklaşık 45 saniye sürmektedir. İşlemi ilerleme çubuğu ile takip edebilirsiniz. Süre tamamlandıktan sonra Contiune kutucuğuna tıklayarak kurulum işlemine devam edeceksiniz. Karşınıza çıkan sayfada bir liste yer almaktadır. Listede DNS çözümlemesi sonucu DNS kayıtlarınız bulunmaktadır. Burada herhangi bir değişiklik yapmadan Contiune kutucuğuna basarak devam ediyorsunuz. Karşınıza çıkan sayfada CloudFlare kullanım planlarından birini tercih etmeniz gereklidir. Seçiminizi bütçe ve ihtiyaçlarınıza göre yapabilirsiniz. CloudFlare DNS ayarları yaparken dikkatli ilerleyin. Domain yönetim panelinizden ilerleyerek buradaki işlemlerinizi de tamamlayarak NS adreslerinin dağılmasını beklemeniz gerekiyor. Yaklaşık 10 dakika sonra işleminiz tamamlanacak ve kurulum işleminiz sona erecektir.
 

Yorumlar