Wordpress Admin Paneli Giriş Logosunu Değiştirme

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

Wordpress Admin Paneli Giriş Logosunu Değiştirme

Wordpress admin panelinin giriş logosunun tasarımını değiştirmek için kullanıcılara sunulmuş 4 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir:

• Kodlama ile,
  • Wp Login Logo Eklentisi ile,
  • Uber Logo Eklentisi ile,
  • Add Logo to Admin Panel Eklentisi ile
Yukarıda yer alan eklentilerden birini kullanarak admin paneli giriş logosunun tasarımını değiştirme işlemi oldukça basittir. Sırasıyla bunları inceleyip kısa bilgiler edinelim.

Kodlama Kullanarak Giriş Logosunu Değiştirme

Wordpress giriş logosunu değiştirebilmek için ilk önce funcitons.php dosyasına size verilecek kodu eklemeniz gerekmektedir. Bunun için spesifik eklentisinden yararlanabilirsiniz. Sonrasında logo değişimi için kod içerisinde yer alan URL adresini logonuzun URL adresi ile değiştirmeniz gereklidir. Logonuzun genişlik, yükseklik ayarlarını kod içerisinde yer alan size, background, height, width değerleri ile değiştirmelisiniz.

Wp Login Logo Eklentisi İle Giriş Logosunu Değiştirme

Admin giriş logosunun değişimi konusunda en esnek özelliklere sahip eklentidir. İlk önce eklentiyi indirin ve kurun. Admin menüsü> My Wordpress Login Logo sekmesine tıklayın. Karşınıza eklentinin yönetim paneli çıkacaktır. Yönetim panelinde yer alan tüm boşlukları istediğiniz ölçüleri ve logonuzu, adresinizi, metninizi, oluşturacağınız efektleri tek tek girerek değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Uber Logo Eklentisi ile Giriş Logosunu Değiştirme

İlk önce Uber Login adresine giderek eklentiyi indirin ve kurun. Admin menüsü>Ayarlar>Uber Login sekmesine tıklayarak eklentinin yönetim paneline ulaşacaksınız. Yönetim panelinden Upload Image butonuna tıklayarak admin paneli giriş kısmında yer alan logoyu değiştirerek yeni bir logo yüklemek olacaktır. Siz logoyu yükler yüklemez ayarlar otomatik olarak kayıt edilir.

Add Logo to Admin Panel Eklentisi ile Giriş Logosunu Değiştirme

İlk önce Add Logo to Admin adresine giderek eklentiyi indirin ve kurulumunu yapın. Admin menüsü> Ayarlar>Add logo to Admin sekmesine tıklayın. Karşınıza yönetim paneli çıkacaktır. Buradan Select Image kısmından admin giriş panelinde değiştirmek istediğiniz logoyu seçerek yükleyin. Değişiklikleri kaydet’ e tıkladığınız zaman giriş logosunu değiştirme işleminiz tamamlanacaktır.

Bu eklentinin diğer eklentilerden farkı logonuzu tüm admin sayfalarında gösterme özelliği sunmaktadır. Bu özelliği aktif hale getirirseniz logonuz bütün admin sayfalarının başında yer alır.

Yorumlar