Webmasterlar Arasinda Ünlü Olanı Kimdir?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Webmaster TC’ de Ünlü Olanı Kimdir?

Webmaster bir terim olarak 90’lardan sonra ortaya çıkmıştır. Webmasterın ülkemizdeki anlamı ağ yöneticisidir. Kelimenin şekli birleşik sözcük grubu olup internet uzmanı manasındadır. Webmasterlar dünyanın her yerinde sürekli aktif olarak internet hizmetleri veren kişilerdir. Lakin bazıları daha bilinirler ve bu bilinirliklerini ilerleterek herkes tarafından tanınan kişiler hale gelirler. Orhan Gürbüz, Cem Orman, Taylan Demirkaya gibi deneyimli webmasterlar vardır. Bu kişisel sosyal medya icralarından anlayan yetkin kişilerdir.

Webmasterda Ünlü Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Webmaster hakkında detaylı araştırma yapmalıdırlar ve internet bileşenleri üzerine kitap okumalıdır, internet içeriklerine hakim olmalıdır. Mükemmel derecede program dili bilmelidirler ve program yapma becerilerini geliştirmeleri gerekir. Bunların dışında şunları yapmalıdır:

  • WM Aracı kayıt olmak
  • Gündemi sürekli takip etmek
  • Pratik çözüm üretmelidir ve analitik zekâya sahip olmalıdır.
  • Başarılı olan sosyal medya uzmanları takip etmelidir ve onların tavsiyelerine kulak asmalıdır.
Webmaster Olarak Ünlenen Kişilerin Özellikleri

İşlerinde eğitim almış, uzmanlaşmış olması gerekir. İnternetinin temel noktalarını yani kalbini iyi bilmelidir. Analitik düşünen, çözüm odaklı, soğukkanlıdırlar ve çoklu düşünme yetenekleri, üretme biçimleri olağanüstüdür. Sıra dışı hizmet vermeleri ile göz önünde olan bireylerdir. Yönettiği web sitelerinin sahiplerinin ve kendi menfaatini doğru orantıda yapan etik ahlaka sahip olan kişilerdir. Firma ve tüketicinin yararına olan uygulama, bayi ve abonenin kazanmasını sağladığı için uzun süreli avantajlı konumda olmanıza destekçi olur. Daha da cazip olan sizleri yormadan hizmetlerimizi yürüterek, sizin iş gücünden tasarruf sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Kaliteli zamanınızı planlı kullanabilirsiniz. Cazip fiyat seçenekleri ve pratik hizmetler sunabilen tüketici hakkını koruyan ve tüketicinin kullandığı sistemlerin derdine çare olurlar. İnternet ortamlarının kalifiyeli doktorlarıdır ve yaptıkları işlemler sayesinde kendilerinin tanınmalarına yardımcı olurlar. Sunucu barındırma işlevlerinde kendilerini yetiştiren kişilerdir. Devamlı azimle çalışmak onların karakteristik özellikleridir.

TC’de Webmaster Olarak Ünlü Olan Kişi

Web sitelerinin kurulmasını ve hızla büyümesine yardımcı olan kişilere webmaster adı verilir. Günümüzde ihtiyaçtan ötürü hizmet veren webmasterların içinde uzun uğraşlar sonucunda ünlü olan kişiler vardır. Bu kişilerden en önemli olan kişi Seda Genç adlı kadın girişimcidir. Dijital pazarlama alanında yetkin biridir.
 

Yorumlar