Webmaster Hangi Tarz Bilgisayarları Kullanıyor

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Webmaster Hangi Tarz Bilgisayarları Kullanıyor?

Webmaster web sitelerin tarafın vb birçok işlevin düzenleyen ve denetleyen kişilere denmektedir. Bu kişiler genelde uzman bir kadro içerisinde yönetim bölümünde yer alan kişilerdir. Bu kişiler yüksek düzeyde işlemler yaptıkları için bilgisayarlarda yüksek kalitede olmalıdır. Bu sebeple bu kişiler yüksek düzeyde çalışan bilgisayarları tercih etmektedirler. Kullandıkları bilgisayarlar bütün uygulamaları kaldıracak düzeyde olup bu uygulamalarda işlem yaparken donma veya başka bir sorun ortaya çıkarmaması gerekmektedir. Bilgisayarın işlemci ve Rami çok önemlidir. Bu sebeple bu işlemi yapan kişiler bu özelliklere dikkat ederek bu bilgisayarları almakta ve işlemlerini devam ettirmektedir.

Webmaster Olmak Zor Bir Durum Mudur?

Webmaster olmak bir site ekibini yönetmektir. Sitenin tüm düzenlemesinden sorumlu olan bu ekibin webmaster grafik istatistik gibi daha birçok şeyden sorumludur. Bu sebeple bu kişilerin işleri oldukça zordur. Zamanlarını çoğunu çalışarak geçiren bu kişiler yaptıkları sitelerdeki sorunlarla da tek tek ilgilenmektedirler. Birçok işlemi halletmek zorunda olan webmasterlar genelde uzun eğitim almış yazılımcılardır. Bu sebeple yaptıkları işten zevk alan kişilerdir. Eğitimini alıp bu işi gerçekten severek yapan kişiler mutlu bir şekilde işlerini sürdürebileceklerdir. Aksi takdirde bu iş insanlara ızdırap gibi gelecektir. Yazılım her insanın öğrenebileceği bir ley olmayıp bu sebeple seçkin kişilerce yapılan işlemlerdir.

Webmaster Olmanın Zorlukları;

  • Sürekli ekran başında oturarak siteleri kontrol etmek
  • İstatistik ve grafik bilgilerini her zaman incelemek
  • Yazılım öğrenmek
  • Sitede herhangi bir sorun olması halinde hızlı davranmak gerekmektedir.
Webmaster Olan Kişiler Neden Bu Mesleği Seçmektedir

Webmaster olan insanlar genellikle yazılım konusunda bilgili insanlardır. Site içerik düzenlemesi kolay bir işlem değildir. Bu sebeple her insan bu işlemi yapmayabilmektedir. Teknoloji birçok insanın ilgisini çekse de sadece oyundan ibaret bir kavramdır. Teknolojinin içeriğini tam olarak bilemeyen insanlar bu mesleği yapamamaktadır. Bu sebeple yazılım konusunda bilgi sahibi insanların bu işleri yapması en doğru olanıdır. Bu kişiler yüksek donanımlı kişiler olup en üst düzey malzeme ile çalışmaktadırlar. Bilgisayarlar yüksek cpu oranı içermektedir. Bu sayede birçok uygulama ve siteye girişleri desteklemektedir. Bu durum sayesinde webmaster hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilecektir.
 

Yorumlar