Webmaster Bayan Var Mıdır?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Webmaster Bayan Var Mıdır?

Webmaster olmak için cinsiyetinizin bir önemi yoktur. Ayrıca eğer internette böyle bir arama yaparsanız herhangi bir sitenin sahibinin kadın ya da erkek olmasının bir önemi yoktur. Kendisini geliştirmiş ve bu konuda yetkinleşmiş kişinin bu işi yapabilmesi ve kadın ya da erkek olması arasında hiçbir ilişki yoktur. Üniversitelerde bilgisayar gibi teknik bölümlerin daha çok erkek öğrenci ağırlıkta olması ya da bu konuda karşınıza çıkan uzmanların genelde erkek olması bir şeyi değiştirmez. Bu sadece kişisel tercihlerle bağlantılıdır. Kadınların bu işi çok tercih etmemesi yapamayacakları ya da herhangi bir kadının bu konuda uzmanlaşamayacağı anlamına gelmez.

Nasıl Webmaster Olunur?

Webmaster bilgisayar programları ve özellikle web siteleri konusunda teknik bilgilere hakim ve bu konuda uzman olan kişiye denir. Konusunda kendisini geliştirmiş olan bir webmaster’ın işi hiçbir zaman tamamlanmaz. Sürekli programlama ve tasarım dünyasındaki gelişmeleri takip etmelidir. Bu konuda birçok programlama dilini iyi öğrenmelidir. Bu programlama kodları ya da dillerinden bazıları şunlardır.

-Front end ya da back

-html ve ccs

-php

-sql

Bunları internet üzerinden araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Ya da ihtiyaç duyduğunuzda yine internet üzerinden ya da herhangi bir firmadan bir webmaster’la ilişki kurarak bilgi alabilirsiniz. Böyle bir konuda kendinizi geliştirmek için erkek olmanıza ya da mutlaka erkek bir webmaster bulmanıza gerek yoktur. Herhangi bir fiziksel çaba gerektirmeyen bu işin erkek ya da kadınlarla ilgili özel bir iş olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Önyargılı Davranmamak Gereklidir

İntrnet üzerinden böyle bir araştırma yapmak istediğinizde erkek bir webmaster bulma çabası oldukça gereksizdir. Bir webmaster’ın kendisini ne derece geliştirdiğini kendiniz kolayca fark edebilirsiniz. Eğer bu kişiye internet aracılığı ile ulaşıyorsanız detaylı bir araştırma yapmalısınız ve bu konuda güvenilir birisini bulmaya çalışmalısınız. Bir firma aracaılığı ile ulaşıyorsanız yine firma hakkında araştırma yapmalısınız. Mutlaka bu konuda bilgi olan bir erkek webmaster aramanızın hiç gereği yoktur. Bu tamamen vakit kaybıdır. Sizin araştırma yapmanız gereken konu ihtiyacınıza göre kendisini en iyi geliştirmiş olan kişidir.
 

Yorumlar