Webmaster Aylık Ne Kazanır

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Webmaster Aylık Ne Kazanır

Webmaster, internet sitesi kurup, geliştiren ve yöneten, web uygulamaları yapan programcılara verilen isimdir. Webmaster işini meslek olarak yapan kişiler kod yazılımları yapabilen, web ve grafik tasarımları konusunda uzman, site kurulumu için gerekli olan domain, hosting gibi tüm bilgilere hâkim, web sitelerini geliştirmek için özgün içerik yazma ve uygun etiketler kullanma gibi konularda etkili, seo ile arama motoru optimizasyonlarını en iyi şekilde yapan kişilerdir. Tüm bilgi ve donanıma sahip tecrübeli ve bu alanda deneyimli webmasterların aylık gelirleri çok iyidir. Ancak bu ile henüz yeni başlamış ve bir webmasterdan beklenen tüm bilgi ve özelliklere sahip olmayan kişiler çok az ücretler ile çalışırlar.

Webmaster Nasıl Para Kazanır

Webmaster işini meslek olarak yapan kişiler belli çalışma alanlarında para kazanırlar. Bunlar şunlardır:

*Büyük şirketlerde webmaster olarak çalışmak,

*Küçük internet şirketlerinde webmaster dallarında görev almak,

*Proje hazırlama ve yürütme işleri yapmak,

*Bireysel olarak web siteleri yaparak kazanç sağlamak.

Webmaster alanında tüm konulara hâkim olan donanımlı webmasterlar, kod yazmak, web tasarım ve grafikleri yapmak gibi ek işler ile de ayrıca gelirler elde edebilirler. Bir webmasterın aylık kazancı kendi donanımına ve bilgisine bağlı olarak değişir. Profesyonel bir webmaster şirketlerde yüksek ücretler ile çalışır. Ya da birkaç tane web sitesi kurarak en iyi şekilde yöneten bir webmaster güzel bir kazanç elde edecektir.

Türkiye’de Webmaster Kazançları Ne Kadardır

Türkiye’de webmasterlar dünyadaki webmasterlara göre çok çok az bir ücret ile bu işi yaparlar. Dünya düzeyinde düşünüldüğünde ülkemizde emeğinin karşılığını alamayan birçok webmaster bulunur. Zira web siteleri için Google’ın uyguladığı reklam ücretleri oldukça düşüktür. Bu nedenle en çok spam web sitesinin yapıldığı ülkelerden biri de Türkiye’dir. Kalitesiz spam siteler bulunmasından doları pek çok ülke Türkiye IP’lerini engellemiştir. Durum böyle olunca webmasterlar kaliteli ve düzgün işler yerine arama motorlarında ilk sıralarda yer alabilecek ve reklamları daha çok tıklanacak işlere yönelmektedir. Profesyonel webmasterlar günlük kazançtan ziyade uzun süreli kalıcılığı düşünerek kaliteli web siteleri yaparlar.
 

Yorumlar