Türkiye’de PayPal Kullanmak Mümkün!

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Türkiye’de PayPal Kullanmak Mümkün!

Bir ödeme yöntemi olan PayPal, geçen senelerde Türkiye’ de bulunan faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Böyle bir durumun bir anda açığa çıkması üzerine Türkiye’ deki PayPal kullanıcıları ve PayPal hesabında para olan binlerce kullanıcı gerçekleştirdikleri alışverişi bundan sonraki süreçte nasıl yapacakları konusunda kendilerini boşlukta buldular. Birçok kullanıcı uzun bir dönem rutin olarak PayPal hesabı üzerinden gerçekleştirdikleri alışverişi yapamadılar. PayPal’ ın faaliyetleri durdurması üzerine PayPal’ a benzeyen birkaç uygulama açığa çıktı fakat yurt dışı alışverişlerinde hala bazı sorunlar açığa çıkmakta ve problem oluşturmaktadır.

Türkiye’ de PayPal Nasıl Kullanılır?


Türkiye’ den PayPal kullanmak yapılacak birkaç hile ile mümkün hale gelmiştir. Hesabınızı hileli olarak Türkiye üzerinden kullanırken de hesabınızdan para çekememe, alışveriş yapamama, üyeliğiniz askıya alınması gibi problemlerde açığa çıkmıyor. Türkiye’ den PayPal kullanmak için yapacağınız birkaç hileli yöntem aslında yasal ve hâlihazırda birçok insan bu yolu tercih etmektedir. Bu işlem için öncelikle bilgisayarına bir VPN kurmanız gereklidir. Sonrasında bu VPN üzerinden PayPal sitesine giderek kendi adınıza bir üyelik oluşturmanız gereklidir. Üyeliğinizi VPN üzerinden oluşturduğunuz için hangi ülke üzerinden bağlantı sağlıyorsanız o ülkeye ait olan bir posta adresi bulmalısınız. Yani VPN üzerinden bağlanırken Türkiye’ den giriş yaptığınız için Türkiye’ ye ait geçerli bir e- posta adresi bulmanız gereklidir. Geçerli posta adresini bulmak çok basit bir işlemdir. Google üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma sonrası Türkiye’ de herhangi bir alışveriş mağazasına ait telefon ve adres bilgilerini kullanabilirsiniz.

Gerekli kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından VPN çalıştırmadan PayPal hesabınıza giriş yapabilirsiniz. PayPal hesabınıza giriş yaptıktan sonra PayPal’ a kredi kartı tanımlamanız gerekmektedir. Bu konuda PayPal’ ın Türk bankalarına ait kredi kartlarını kullanmaya müsaadesi bulunmamaktadır. Bu durumda sizde kendinize ait sanal kart açtırmanız gerekiyor. Açtırdığınız hesap üzerinden size sanal kredi kartı numarası verilmektedir. Bunun içinse hesabınızda 5 dolar olması gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartınızı kullanarak yapabilirsiniz. Kredi kartınızı aldıktan sonra PayPal hesabınıza gidip Entropay tarafından size verilen sanal kart numaranızı PayPal’ a kaydetmeniz gerekmektedir. Para çekme ve aktarma işlemlerinde önce Entropay’ a sonra da PayPal’ a aktarıyorsunuz ve her işlem için Entropay sizden yüzde 5 komisyon alıyor.
 

Yorumlar