SİTEYE GÜNDE KAÇ MAKALE GİRİLMELİ?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


SİTEYE GÜNDE KAÇ MAKALE GİRİLMELİ?

Yeni bir web sitesi veya blog sayfası açtınız fakat günde kaç adet makale gireceğiniz hakkında bir fikriniz yok. Bu konu ile alakalı sizlere fikir amaçlı şunları söyleyebiliriz.

Öncelikle şunu bilmeniz gereklidir ki açtığınız siteye, sitenin konusuna ve tarzına göre günlük girmeniz gereken makale sayısı değişkenlik göstermektedir. Bunu şu şekilde ifade edebiliriz: açtığınız site güncel gelişmeler hakkında duyuru yapan, haber yayınlayan, güncel gelişmeler hakkında yorum yapan bir siteyse, kişisel bilgilerinizi paylaştığınız bir blog içeriyorsa günde en az 1-2 adet düzenli makale girişi yapmanız gereklidir.

Fakat sabit bir konu içeren veya hizmet veren bir site açtıysanız bu alan ile ilgili bilgiler sınırlı olacağından ve her makale yazdığınızda aynı makale de aynı anahtar kelimelere bazen de aynı cümlelere yer vereceğinizden spama düşebilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için sabit bir konu içeren veya hizmet veren siteniz ile alakalı tüm bilgileri sitenizi açtığınız ilk sıralarda girip bu süreçten sonra Google’ ın sizi indexlemesini insanların size ulaşmasını beklemeniz yeterli olacaktır.

Sabit bir hizmet alanı ile ilgili siteniz var ve bu alan ile ilgili bazı gelişmeler yaşanıyor veya müşteri memnuniyeti, çalışmalarınız ile alakalı genel bilgileri güncel tutmak istiyorsanız blog oluşturmanız daha mantıklıdır. Sitenizin altında bir bloğa yer verebilirsiniz. Y ada hazır bir blog üzerinde çalışmalar düzenleyip sitenize link vererek insanların bu alanlara giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Günlük girilmesi gereken makale içeriği

Yukarıda da belirttiğimiz gibi günlük gireceğiniz makale içeriği konunun tarzına veya konusuna göre değişkenlik gösterebilir. Web siteniz bilgi verme amacı taşıyan bir platform içeriyorsa ve bu platform ile alakalı çok sayıda konu başlığı varsa her gün düzenli olarak en az 1 veya 2 başlık girmeniz gerekmektedir. Bu gibi platformlara bir anda tüm makaleleri yüklerseniz ilerleyen zamanlarda yazacak konu bulamayıp siteye makale ekleyemezsiniz. Bu durumda sitenizin ziyaretçi sayısının azalmasına ve daha farklı sorunların açığa çıkmasına neden olur. Bu duruma sebebiyet vermemek için her gün 1-2 adet olacak şekilde düzenli makale girişini sağlamanız gereklidir.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar