SEO Uyumlu Makale Nasıl Oluşturulur?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
10 Ağu 2018
44
8
Merhabalar, değerli webmasterkulubu üyeleri, bugün tecrübeli bir editör olarak sizlere SEO uyumlu makale hakkında bilgiler vereceğim. Cevaplar bana aittir. Lütfen beğenmeyi unutmayınız, yorum yaparak da üst sıralara çıkartabilirsiniz. Haydi o zaman Soru cevap olarak gidelim;

Makale Başlığı Nasıl Olmalıdır?

Makale başlığı, soru sorar gibi olmalıdır. Yani Örneğin, Samsung Note 9 İncelemesi değilde, Samsung Note 9 Özellikleri Neler? Fiyatı Nedir? Gibi başlıklar tercih etmeniz, kullanıcıya merak uyandıracaktır. Ayrıca :love:google:love: artık sesli arama'yı daha kullanabilinir hale getirdiği için başlık seçerken, acaba kullanıcı bu haberi nasıl arar? Sorusuna cevap verebilecek bir başlık belirlemelisiniz. Ayrıca başlıkta anahtar kelime geçirilmelidir. Örneğin bu örnekte anahtar kelime Samsung Note 9'dur

Makale Kaç Kelime Olmalıdır?

Makaleniz SEO açısından en az 350 kelime olmalıdır. Ancak rakiplerinizi kontrol ederek, rakiplerinizden daha fazlasını yazabilirsiniz. Ancak yazılacak konu haber ise, güncel ise elinizdeki bilgileri yazdıktan sonra 45 dakika da bir güncellemeniz yeterli olacaktır. Peki Neden 350 kelime biliyor musunuz? Çünkü 100 kelimesi ortalama 45 sn'ye de okunsa ziyaretçiyi minimum 3 dakika site içerisinde tutunuz.

Makalede Alt Başlıkların Önemi

Yine aynı şekilde başlık da olduğu gibi alt başlıkta da anahtar kelime kullanılması gerekmektedir. Alt başlıkların altında min.150, maks. 350 kelime olmalıdır. Alt başlık makalede muhakkak kullanınız.

Makale İçi Görsellerin Önemi

Makalenizde muhakkak görsel, video veya GIF içerikler olsun. Bu sayede hem SEO uyumlu bir makale olur hemde makalede ki görsellerin, görseller kısmında çıkma ihtimali vardır buda size hit getiriri. Makale için seçtiğiniz görselin boyutunu değiştirmeli, azda olsa satin efekti eklemeli ve ismini, alt etikeni anahtar kelimenize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Anahtar Kelime Nasıl Kullanılmalıdır?

Anahtar kelime, başlıkta, alt başlıkta, görsel etiketinde ve ilk 100 - son 100 kelimede geçirilmelidir. Özellikle ilk 100 ve son 100 kelimede, anahtar kelimenizi cümlenin başında ve sonunda kullanabilirsiniz. Anahtar kelimeleri, bold, italik ve altı çizgili olarak yapınız.

Makale İçerisinde Cümle Uzunluğu

Cümlelerinizi çok uzun tutmayın, illede 350 kelime olsun diye yazmayın. Siz haberi veya içeriği olduğu gibi yazın, 350 kelime çıkmıyor ise de 45 dakika da bir güncelleyin.

URL Nasıl Olmalıdır?

URL yapısında muhakkak anahtar kelime geçmelidir. URL kısa ve öz olsun. Çok uzun tutmayın.

Yazı İçi Linkleme Nasıl Olmalıdır?

Yazı içerisinde alakalı sayfa ve yazılara link veriniz. Örneğin Note 9 ile ilgili yazı yazdınız diyelim. Yazı içerisine önerilen yazılar başlığı altında, ara ara Samsung hakkında haber linki bırakabilirsiniz. Hatta Note 9 üzerinden bağlantı verirseniz Note 9 kelimesinde sıralamanız yükselebilir.

Son önemli noktalar!

Yazı sonlarında kullanıcıya yorum yazdırmaya çalışın, soru sorarmış gibi yazın.
Yazıya içindekiler bölümü ekleyin.
Başlığınızı ve URL'nizi anahtar kelime ile başlatmaya çalışın
Başlık maksimum 60 Karakterden olmalı.

Yukarıda ki kurallara uyarsanız sizin için faydalı olur. Kısa Kısa anlattım. İyi Forumlar

Mehmet Özdemir | SEO - İçerik Yönetimi - Sosyal Medya Yönetimi / Pazarlaması ve YouTube

0   0   0
10 Ağu 2018
44
8
0   0   0
1 Ağu 2018
175
79
29
Hocam editör arkadaşlar bunlara göre yazsınlar diye bu konuya açtım. Editörlük hizmeti alanlarda nasıl bir hizmet almasını gerektiğini bilsinler diye.
Ben sizin yerinizde olsa bolum kurallari basliginda alt limit ,konu acma sablonu vs bir konu acardim ticaret olacak alanlara sizink8de bir görüş saygi duymak gerekir yada biz diğer forumlarin yazili olmayan kurallarina cok alistik