”rel=nofollow” Link Kullanımı ve Faydaları

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

Watson

Bronz Üye
0   0   0
25 Tem 2018
63
0
Google ‘un 2005 yılında kullanıma sunduğu ve linklerden sonra kullanılabilen ”rel=nofollow” fonksiyonu PageRank gibi bir önemli konuda ”Bir siteden başka bir siteye sadece kendi sitesinden ziyaretçi gönderilmesimi sağlar ve Google botlarının bu linki BackLink olarak algılamasını engeller.Eğer siz bir site için ”rel=nofollow”fonksiyonuyla link veriyorsanız ”Ben bu siteyi tanımıyorum, bu siteye güvenerek link veremiyorum, ama siz bir deneyebilirsiniz ” manasına gelir. En azından Googlebunu bu şekilde algılar

Ayrıca Google bu linki BackLink olarak görmeyeceği için PageRank‘ ınızın düşmesini de engeller.Şimdi bu fonksiyonun nasıl kullanıldığını gösterelim…

<a href=”Webmaster Ticaret Platformu - Webmaster Forumu target=”blank” rel=”nofollow” >Nofollow Link</a>

Bu fonksiyonu özellikle kendi blogumda kullanıyorum. Ve blogumun ilk PageRank güncellemesinde Pr 2 olduğunu söylemem sizi bu fonksiyonu kullanmanız için ikna etmeme yeter mi bilmiyorum

Bu fonksiyonu otomatik olarak kullanmayı sağlayan eklentiyi ise bir daha ki yazımda anlatacağım.

0   0   0
27 Tem 2018
10
7
PageRank kaldırılmış bir hesaplama yöntemidir.

Ek olarak; nofollow verilmiş linkler backlink olarak algılanır. Hatta bazı kaynakların söylediğine göre doğallık açısından hiç kullanmayabilirsiniz.

Google, 2005 yılındaki Google değil artık. Buna alışalım.