Plesk mi Cpanel mi Karşılaştırma

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol
Windows tarafından geliştirilen ve insanların işini kolaylaştıran plesk, grafiksel arayüzü sayesinde birçok işlemin rahat bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır. Oldukça gelişmiş bir web hosting olan plesk, Linux işletim sistemi içinde geçerli bir yazılımdır. Bunun yanısıra Pleske rakip olan ve sıkça tercih edilen Linux tabanlı sitem arasında Cpnel yer alıyor. Cpanel grafik işlemlerinin kolay bir şekilde yapılması, e-posta adreslerinin tanımlanması, verilerin analiz edilmesi gibi farklı hizmetler sunmaktadır. Hayatı kolaylaştıran ve bu sayede insanlara daha fazla zaman kazandıran cpanel, plesk ile birlikte karşıya karşıya gelmiştir. Bu nedenle işlerini kısa sürede halletmek isteyenler plesk mi cpanel mi tartışmasını yaparak en ideal hizmeti sunan arayüzü tercih etmektedirler.


Panel Seçimi

Alan adı, e-posta açma ve yönetme, FTP ile dosya yükleme, yedekleme yapma, hata kayıtlarını kontrol etme ve kolay bir şekilde ulaşabilme gibi daha birçok hizmeti sunan cpanel ve plesk, kolay kullanımları sayesinde insanlar tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Bu nedenle insanlar plesk mi cpanel mi araştırmasını yaparak rahat ve kolay hizmet sunan paneli tercih etmektedirler. Her iki platformda oldukça kaliteli ve güvenilir hizmet sunduğundan dolayı, insanlar panel seçiminde oldukça tereddütte kalmaktadır. Üstelik bu iki platformun en avantajlı yönü, herhangi bir şekilde komut satırı kullanmaya gerek kalmadan kontrol panellerinin rahat bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmasıdır.

Uygun Fiyat ve Kolay Ödeme Seçenekleri

Kontrol panelinde birden fazla işlem yapıldığından dolayı, bu süre insanların zamanını almaktadır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde artık kontrol panellerini kolay bir şekilde yönetilmesi için, gelişmiş arayüze sahip Windows ve Linux paneller hizmete sunulmuştur. Her iki platformda kullanıcılarına dört dörtlük hizmet sunmaktadır. Bu nedenle insanlar plesk mi cpanel mi karşılaştırması yaparak en ideal arayüzü tercih etmektedir. Her iki platformda en uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle lisanslı bir şekilde hizmete sunulmaktadır. Bu sayede ister aylık ister yıllık ya da ihtiyaca uygun olacak şekilde lisanslı arayüzü avantajlı fiyatlarla satın alarak tüm işlerinizi zamanda tasarruf ederek halledebilirsiniz.
 

Yorumlar