Paykasa,Paykwik

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
6 Nis 2019
15
0
Konum
İzmir
#1
Paykasa Nedir? Nerelerde Kullanılır?
İnternet üzerinden alışverişlerin yaygınlaşması, bir yandan da online alışverişlerdeki güvenlik ve gizlilik sorununun ortaya çıkmasına neden oldu. Bu sorunları en aza indirmek ve kullanıcı gizliliğini sağlamak için üretilen birçok ürün ve hizmette, bu sorunların bertaraf edilmesi hususunda önemli bir rol oynamaktadır. Bunlardan birisi de, paykasa ve paykwik gibi ödeme sistemleridir. Peki, Paykasa nedir? Ya da diğer bir ürün olan, Paykwik gibi benzer ürünler tam olarak ne işe yarar? Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını, aşağıdan bulabilirsiniz.

Paykasa Nedir?
İnternet üzerinde yapılan alışveriş ödemelerinde, kullanıcı gizliliğinin ve güvenliğinin sağlanması amacıyla hazırlanmış, içerisinde Euro para biriminin tanımlı olduğu ön ödemeli sanal karttır diyerek, Paykasa nedir? Sorusunu anlaşılır bir şekilde cevaplandırabiliriz.

Sistemin mantığını, ön ödemeli cep telefonu operatörleri gibi düşünebiliriz. İçerisinde para yüklü bir kart olmasına rağmen, bu kart tamamen sanal olup fiziki bir özelliği bulunmamaktadır. Kartta hiçbir kişisel bilginin bulunmaması, alışveriş yapan kişilerin gizliliği ve güvenliğini sağlamaktadır. Bu tip ödeme yöntemiyle yapılan alışverişlerde, banka ve kişisel bilgileriniz alışveriş yaptığınız internet sitesinde dahi gözükmemektedir. Ödemenin Paykasa tarafından yapıldığı bilgisi yer almaktadır.

paykasa ya da Paykwik gibi kartların kullanımı, oldukça basit ve güvenlidir. Örneğin banka bilgilerinizin karşı tarafa çıkmasından ya da hesabınızdan alışveriş tutarından daha fazlasının çekilmesinden endişe ediyorsanız, öncelikle sanal kartlarla ödeme imkânı sunan internet sitesinde yaptığınız alışveriş miktarı kadar Paykasa temin ediyorsunuz. Sonrasında ise sanal karta tanımlanan kodu ödeme ekranına girerek, ödemenizi kolaylıkla tamamlıyorsunuz.

Bu sayede karşıdaki kişi ya da 3. Bir taraf hiçbir şekilde, banka bilgilerinizi görememektedir. İçerisinde bulunan bakiye tek kullanımlık olması ve banka bilgileriniz olmaması sebebiyle, kartınızdan sizden izinsiz abonelik vb. nedenlerle parça çekme ihtimalide tamamen ortadan kalkıyor.

Paykwik veya Paykasa Nasıl Alınır?
Sanal kartlar, internet üzerinden temin edilmektedir. Bu nedenle, güvenli sanal kart temin edilebilecek siteler üzerinden, banka ya da kredi kartınızla ödeme yaparak sanal kartı temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tutarın TL karşılığından biraz daha fazla ödeme yaparak, sanal kartlara sahip olmanız mümkündür.
 
Son düzenleme: