Para Birimi Ekleme

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
31 Ağu 2018
1
0
28
Merhaba,

WHMCS'ye yeni Para Birimi Eklemeyi daha detaylı bir şekilde sizlere sunmak istedim.

İlk olarak yönetim panelinize giriş yaptıktan sonra:

Kurulum > Ödemeler > Para Birimleri sekmesine geçiş yapınız.

Aşağı tarafta yeni para birimi eklemek için gereken bölgeyi göreceksiniz.

Para Birimi Kodu: ISO 4217 ile dünya çapında belirlenmiş para birimi kodunuzu buradan öğrenebilirsiniz.
Örnek: TRY

Önek: Para miktarı gözükürken paranın önüne eklenecek olan yazı. Misal vermek yerekirse $220 bir önektir. 220 TL bir son ektir. Bu örneklemede Türk Lirası kullandığımız için ben kullanmayacağım.

Sonek: Para miktarı gözükürken paranın sonuna eklenecek olan yazı. Misal vermek yerekirse $220 bir önektir. 220 TL bir son ektir.
Örnek: TL

Biçim: Mevcutlandırdığınız para biriminin sayı formatında görünme şeklini ayarlayacağınız bölge. Default değer 1234.56'dır. Sayılar ayrıştırılırken "." ile ayrımlanır. Örnek: 750.58 TL (yediyüzelli lira, ellisekiz kuruş)

Baz Dönüşüm Oranı: Örnek bir formül vermek gerekirse (Ürün Fiyatı x Baz Dönüşüm Oranı). Fiyatlandırdığınız ürünler o para birimine göre tekrar fiyatlandırılarak müşterinize sunulur. Örneğin hem dolar hem türk lirası kullanıyorsanız sizin için mükemmel bir sistem olabilir.

( Alıntıdır)