Ortak Adsense Hesabı Nasıl Paylaşılır?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Ortak Adsense Hesabı Nasıl Paylaşılır?

Bir Adsense hesabına sahipseniz ve bu hesabı aile bireyleri, arkadaşlarınız, iş ortakları veya çalışanlar gibi diğer kullanıcılar ile paylaşmak istiyorsanız bu mümkündür. İki erişim düzeyine bağlı alternatiflerden birini istediğiniz kullanıcıyla paylaşabilirsiniz. Adsense hesabınıza erişim sağlayacak kullanıcılar, erişim düzeyine bağlı olarak Adsense hesabınızı ve hesabınızda aktif olan diğer kullanıcıları yönetme konusunda size yardımcı olabileceklerdir. Bunun yanı sıra siz ne zaman isterseniz kullanıcının Adsense hesabına erişimini iptal edebilirsiniz. Ayrıca, Google Adsense hesaplarında birden fazla alacaklı adı olmasına izin verilmemektedir. Var olan Adsense hesabı adına ait alacaklı bir isim, şirket veya şahıs olması gerekmektedir. Gerekli tüm ödemeler bu alternatiflerden birine yatırılmaktadır. Erişimine izin vermiş olduğunuz kullanıcılar reklam kodları yerleştirme imkânına erişirler. Aynı zamanda bir web sitesine birden fazla yayıncıdan gelen reklam kodlarını dönüşümlü bir şekilde yayınlanmasını seçebilmektedirler.

Kullanıcı Erişim Düzeyleri Hakkında

İş ortakları, çalışanlar, aile bireyleri veya arkadaşlarınız için sağlayacağınız iki erişim düzeyi sırasıyla şu şekildedir:

Standart Kullanıcı:

  • Adsense hesabının bütün kısımlarını görüntüleme, düzenleme ve yönetebilme imkânına sahiptir.
  • Adsense hesabına erişimi olan tüm kullanıcılara ait listeyi göremez.
  • Bir Adsense hesabına ilişkin hangi kullanıcıların erişimi olduğunu gösteren ‘ Kullanıcı yönetimi’ sayfasına erişememektedir.
  • Adsense hesabına ilişkin bir kullanıcının erişim düzeyini değiştirememektedir ve hesaba erişim sağlamaları için gereken izni veremez.
Yönetici:

  • Adsense hesabının tüm kısımlarını görüntüleme, düzenleme ve yönetme hakkına sahiptir.
  • Adsense hesabına erişim sağlayan tüm kullanıcıların listesini görüntüleyebilmektedir.
  • Adsense hesabına erişim verme yetkisi vardır. Aynı zamanda başka bir kullanıcının erişim düzeyini de değiştirme yetkisi bulunmaktadır.
Her Adsense hesabı için sınırsız sayıda standart kullanıcı ve yönetici ekleme hakkınız bulunmaktadır. Fakat iki Adsense hesabını birleştirme ihtimali kesinlikle yoktur.

Google Adsense programına ait mülkler ile alakalı tüm sorumluluk hesap sahibine aittir. Bu doğrultuda yöneticiler, kullanıcılarına hesap erişim izni verirken çok dikkatli davranmaları gerekmektedir. Adsense hesabına eklenen ve erişim izni verilen tüm kullanıcılar Google Adsense Program Politikalarına uyarak işlemlerini sürdürmeleri gerektiğini unutmamalıdırlar.
 

Yorumlar