Niche Blog İle Kısa Sürede Çok Kazanmak İster Misin?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

mehmetozdemir

Paylaşım Ekibi
0   0   0
10 Ağu 2018
42
7
Niche Blog ( Niş Blog ) Google Ads üzerinden en çok kazandıran kelimelere bakılıp, rekabeti az ama tıklanma başı geliri yüksek olan sitelerdir. Niche bloglar genelde belli bir kategori üzerine yayın yaparlar. Örneğin en çok kazandıran sektörlerden birisi hem TR'de hem EN'de sağlık - borsa'dır. Türkçe Niche bloglar çok kazandırmaz. Yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız, Yabancı bir niche blog açmalısınız.

Örneğin sadece sağlığın bir sektörü üzerine bir niche blog açabilirsiniz. Şuan bilmiyorum en çok kazandıran kelimelere bakmadım, ama varsayalım ki diş çok kazandıran bir kelime Yurt dışında, ozaman diş üzerine bir site açıp. ( Domainde diş geçerse iyi olur ) Tabii ki ingilizce diş üzerine bir domain daha faydalı olacaktır. Bu siteye içerik girişi yapın, sosyal medyayı aktif kullanın. Tabii ki içerikler ingilizce olmalıdır.

10 - 15 yazı, 3-4 sayfa ve çok görsel yükleyerek sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Yazılarınız, diş üzerine olmalıdır. Hatta, yabancı bir kimlik adı altında sosyal medya profili oluşturup, paylaşabilirsiniz. Kısa vadede kar elde edebilirsiniz. Uzun vadede iyi sektör seçerseniz çok iyi gelir elde ederseniz. Aylık 2 bin Tl kazanan var 15 içerik ile.

Türkçe niche blog açmak çok mantıklı değildir. Çünkü TR'De tıklaması yüksek olan kelimelerin rekabeti de çoktur. Rekabeti düşük, tıklama başı maaliyeti yüksek olan kelimelerin bile geliri 30 KR ile 1 TL arasında değişmektedir tahmini. Tabii fazlası da vardır belki ama çoğunluk böyledir.

Oysa Yabancı bir niche blog ile, tıklama başı 1-2 hatta 3-4 dolara kadar kazanabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde Niche blog hakkında yazılı bir eğitim hazırlamayı düşünüyorum. Takipte Kalın. Konuyu beğenerek, üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Mehmet Özdemir | SEO - İçerik Yönetimi - Sosyal Medya Yönetimi / Pazarlaması ve YouTube