MİNECRAFT İLE ÖZGÜR SENARYONUZU KURUN VE DÜŞLERİNİZİ YAŞAYIN

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
31 May 2018
39
0
30
#1
Bilgisayar hayatimiza girdiginden beri eglence aliskanliklarimiz da degisti. Kuskusuz bilgisayar dünyasinda multimedia dedigimiz imkanlar bilgisayarin en eglenceli tarafidir. Bununla birlikte görsel zevklerin basinda muhtesem bilgisayar oyunlari gelir. Bilgisayarimiza oyunlar yüklemek artik yasantimizin ayrilmaz bir parçasi haline geldi. Zevkimize uygun degisik tarzlarda oyunlar oynayarak düsler alemine dalariz. Ya da online oynayarak oyun heyecanini zirveye tasiyip keyifli saatler yasariz. Oyun dünyasi artik bilgisayar yaziliminin vazgeçilmez bir sektörü haline gelmistir. Oyun sektöründe farkli tarzlarda adini tarihe yazan birçok klasik oyun mevcuttur. Bunlarin içinde bir oyun daha var ki bu tarzdan hoslananlar için artik klasiklesmeye baslamistir denilebilir. O da Minecraft oyunudur. Web sitemizden Minecraft indir ile bu güzel oyunu bilgisayariniza indirebilirsiniz.
Minecraft ilk defa 2009’da piyasaya sürülmüstür. Markus Persson tarafindan ilk yazilim programi ortaya konmakla birlikte oyun devamli güncellenme olanagi bulmustur. Bu da oyunun daha genis kitlelere ve zevklere göre yayginlasmasini saglamistir. Mojang yazilim firmasi tarafindan sürekli güncellenerek oyun severlerin begenisine sunulmaktadir. Oyunda Roller Coaster Tycoon’in biraz çagrisimlarini hissedebilseniz de Minecraft basli basina kendine özgün bir oyundur. Ona özgünlügünü verense senaryoyu kendi hazirlamaniz ve özgürce düslerinize dogru yelken açabilmenizdir. Oyun temelde 3 boyutlu bloklar veya küplerle oynanan bir oyun türüdür.

“Üstteki paragraf minecraftindirnet adresinden alinti yapilmistir.”

Mojang resmi sitesinde son güncel sürüm Minecraft 1.7.5 and Realms to Nordic Countries olarak duyurulmustur. 1.8 üzerinde ise çalismalar sürmektedir. Minecraft oyununun bütün güncel sürümleri hem online hem de tek kisi olarak oynanabilir. Classic mod oyunda oyuncuya limitsiz blok verilir ve sizden insaat yapmaniz istenir. Diger popüler olan Minecraft türü ise dört sekilde oynanir: Survival Hardcore Creative ve Adventure. Survival modunda hayatta kalmak için her sey yapabilirsiniz. Sosyal yasam alaninizi kurar saldirilar olursa zombilerle vahsi hayvanlarla savasip onlari yok edebilirsiniz.
Ihtiyaciniz olan materyalleri çevrenizden üretebilirsiniz. Bununla birlikte Survival modunda blok sayiniz sinirli oldugundan dikkatli oynamalisiniz. Hardcore modunda ise ölürseniz yeniden basa dönülür. Yani hayatta kalmak istiyorsaniz ölmemek için son gücünüze kadar mücadele edin. Yoksa yaptiginiz tüm ugraslar bosa gidecektir. Creative mod da ise her sey serbesttir. Ayni zamanda gücünüz çok yüksektir. Kendi düs dünyaniza uygun manevra kabiliyetiyle oyun ustaliginizi bu modda gösteriyorsunuz. Adventure modunda ise bloklari yerlerinden oynatmak için kazacaksiniz. Ancak bunun için en uygun aletleri tercih etmeniz gerekecektir. Minecraft oynayarak kendi olusturdugunuz senaryonuzun zevkli dünyasina dalin.

Oyunu kurduktan sonra oynanis sekli basittir. Oyunu online oynamak isteyenler önce ekranda kutulari doldurur ve sifre dogruysa online oyun baslatilir. Online oynamak istemiyorsaniz play offline ile single oyun moduna girersiniz. Options (Tercihler) seçenegi ile oyunla ilgili video müzik ayarlari yapabilirsiniz. Kaydettiginiz oyunlarin ismini degistirebilir ya da yeni bir oyun baslatabilirsiniz. Create New World ile yeni bir dünya yaratabilirsiniz. Game mode ile de tercih edeceginiz modlar seçilir. Mesela Survival yukarda bahsedildigi sekilde bir oyun modudur. Bu tarzda zombiler örümcek yaratiklar vs ile mücadele edeceksiniz. Bunlar gece karsiniza çikar.
Bu modda çevrenizden esyalar yaparak yasaminizi kolaylastiriyorsunuz. Isterseniz diger modlari seçerek Minecraf oyununun zevkine varin. More Worl Options seçenegi için ise bir harita ismi yazilir. Bos birakirsaniz rastgele bir harita olusturulur. Daha sonra oyuna geçilir. Single Mod’da herhangi bir görev yoktur. Minecraft size herhangi bir oyun görevi vermez. Özgürce oyunun gidisati sadece size birakilir. Bu güzel oyunu indirerek özgür senaryonuzu olusturmaya simdi baslayin.