MAKSİMUM TRAFİK ÇEKMEK İÇİN MAKALE KALİTESİ NASIL OLMALI ?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


MAKSİMUM TRAFİK ÇEKMEK İÇİN MAKALE KALİTESİ NASIL OLMALI ?

İnternet sitelerinin genel amacı okuyuculara hem doğru bilgiler vermek hem de bu sırada sıkılmalarına engel olmaktır. Bu açıdan bakıldığında internet sitelerine, blog sayfalarına yazılan makalelerin nasıl yazıldığı, ne uzunlukta yazıldığı ve kalitesi oldukça önemlidir. Tüm site sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biri trafik yoğunluğu artışının nasıl sağlanacağı yönündedir. Google internet sitesi sahiplerine sağlamış olduğu organik trafik sayesinde siteyi ziyaret edenlerin sayısını kısa sürede üst seviyelere çıkarabilmektedir. Bundan dolayı makaleleri hazırlarken hep google dostu içerikler hazırlamak en doğrusudur. Peki, google dostu içerikler nasıl hazırlanır?

Google Dostu İçerikler Hazırlama :
Google sıralamasının üst seviyelerinde yer almak için odak noktası olan anahtar kelime üzerine hazırlanan ortalama makale uzunluğu 2000+ üzerindedir. Ortalama 2000- 2500 kelime uzunluğunda olan makaleler Google sıralamasında üst seviyelerde kendini göstermektedir.
Blog sayfalarınızın ziyaretçi trafiğini artırmak için makale kalitesi oldukça önemlidir. Makale kalitesinin en iyi şekilde olması için de bazı ipuçlarına dikkat etmek gereklidir. Genel olarak bu ipuçlarına değinelim.

1. Odak noktası anahtar kelimeler uzun yazılarda daha çok yer alır:
Blog sayfanız için hazırladığınız yazınızda anahtar kelime potansiyeli ne kadar çok yer alırsa google üzerinde üst seviyelerde çıkma imkanınızda o derece artış gösterir. Bu anahtar kelimenin yanı sıra yardımcı anahtar kelimelerde kullanarak blog sayfanıza kısa sürede çok sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken blog sayfanız ile alakalı uzun yazılar yazmak ve konu ile alakalı anahtar kelime odaklı çalışarak bu anahtar kelimelere makale içerisinde çokça yer vermektir.

2. Artan kelime sayınıza göre Back Link’inde artış göstermesi:
Yapılan araştırmalar şunu gösteriyor ki makale yazılarının kelime sayısı artış gösterdikçe aldıkları back link sayıları da artış göstermektedir. Aralarında doğru orantılı bir ilişki söz konusudur.

3. Uzun makale yazıları daha çok paylaşım içeriyor:
Yapılan bir araştırma sonucu blog yazılarının uzunluğuna göre paylaşılma oranı da yüksektir. Özellikle 1500 kelime ve üzeri makale yazıları google üzerinde daha fazla paylaşılma imkanı buluyor. Fakat uzun yazılar hazırlayıp okuyucu sunacağım diye de konunun dışına çıkıp okuyucunun sıkılmasına neden olacak, makale kalitesini düşürecek içerikler hazırlanmamalıdır.
 

Yorumlar