Linkedin'de Etkili reklam vermek için bilinmesi gerekenler

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
18 Şub 2019
3
0
Konum
Samsun
#1
...
linkedinde reklam vermek biraz riskli gibi gözükebilmektedir. Bunu sebebi çoğunuzun da tahmin ettiği gibi, daha spesifik bir hedef kitleye hitap etmesinden kaynaklanıyor. Lakin linkedin kullanıcılarını hedefleyen bir reklam faaliyetiniz varsa etkileşiminiz şahane olacaktır. Reklam yerleşimleri ve kullanımlarını minimal tarzda yapmayı tercih eden linkedin'in bu yönü çoğu zaman seviliyor. Kurumunuzun hedefleri doğrultusunda kendi müşterinize görünebilmek ve etkileşim alabilmek için bilmeniz gerekenleri ise sizler için derledik.

1- Şirket Sayfası oluşturmak

Kurumsal bir firma olduğunuzu ve sosyal ağları profesyonel şekilde kullandığınızı belli etmek için ilk aşamada şirket hesabı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu durum reklam faaliyetlerinde de sizlere oldukça yarar sağlayacak. Firmanın şirket hesabında aktif olması durumunda hesabınıza gelen kullanıcı sizinle etkileşim kurmak istediğinde sayfanızı takip edebilir. Linkedin'de şirket hesabı oluşturmak için yeterlilik listesindeki prosedürleri yerine getirmeniz gerekir.

2- Vitrin Sayfalarını Kullanmak

Linkedin'in kullanıcılara sunduğu güzelliklerden bir tanesi de vitrin sayfaları oluşturmalarına izin vermektir. Şimdilik genellikle daha büyük firmaların kullandığı bir özellik olsa da genel olarak satış kaygısı olan firmaların ürün yelpazesini sergileyecekleri bir alandır. Üstelik vitrin sayfalarında sponsorlu güncelleme yapma fırsatı da elde edebiliyorsunuz.

3- Reklam - Self Servis PPC Reklam Platformu

Reklam konusunda eriştiğiniz hedef kitlenin farkında olmalısınız. Reklam tasarımında konumuna, içeriğinden modeline kadar farklılaşan reklam türleri vardır.

4- Görüntülü ve yazılı reklam türü

En kolay diye tabir ettiğimiz reklam türüdür. İçeriğe yazı, resim veya video ekleme şansınız vardır. Kullanıcıyı harekete geçirmek için kullanılan reklam türlerinden en etkili olandır. Haber akışının hemen yan tarafında bulunur.

5- Sponsorlu içerik reklam türü

Diğer reklam türleri haber kaynağının yan tarafında yer alıyorken sponsorlu içerik reklam türü direkt haber akışında bulunur. Bu durum linkedin kullanıcısının gözünü tırmalamaz ve normal akışında olan bir paylaşım zanneder.

6- Premium görüntülü reklam

Premium reklam türü sizlere reklamınızı 4 farklı gösterme fırsatı sunar. Hedeflediğiniz aktivasyon işlemine göre kullanıcınızın ne yapmasını istiyorsanız ona göre reklam türünüzü seçebilirsiniz.
 
Moderatörün son düzenlenenleri: