KAPANAN YOUTUBE ADRESİ NASIL AÇILIR TALEP

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


KAPANAN YOUTUBE ADRESİ NASIL AÇILIR TALEP

Youtube hesabının kapatılmasında rol oynayan bazı etkenler vardır. Bunlar topluluk kurallarına uymama nedeniyle kapatılan hesaplar, telif hakkından dolayı kapanan hesaplar olarak ikiye ayrılır. Youtube hesabı kapatılan kullanıcılar hesabının kapatıldığına ve neden kapatıldığına dair e- posta bildirimi gönderilerek bilgilendirilmektedirler. Aynı zamanda hesabı kapatılmış kullanıcıların yeni youtube kanalı açması, mevcut youtube kanallarına erişmesi veya tekrar sahip olması tamamen yasaklanabilir. Kapatılan youtube hesaplarının 2 ana nedeni olduğunu belirtmiştik. Bu nedenleri genel olarak incelersek:

  • Topluluk kurallarından dolayı kapatılan hesaplar:
  • Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ihlali yapılması ve tekrarlanması,
  • Önemli ölçüde kötü kullanım amacı içeren bir olay,
  • Bir durumu sürekli ihlal etme çabası güden hesaplar
Yukarıda yer alan nedenlerden herhangi biri gerçekleşmedi ve youtube kanalınızın bir hata sonucu kapandıysa sizin için hazırlanan itiraz formunu doldurarak hesabınızın tekrar aktif olması için itiraz etme fırsatını değerlendirebilirsiniz. İtiraz formunu gönderirken sadece bir adet göndermeye dikkat edin. İtiraz formuna Formu Kanal Kimliğinizin de eklemesini yaparak eksiksiz ve gerçekçi bir şekilde doldurun. İtiraz formunuzu inceleyecek kişiler açısından vereceğiniz her bilgi formunuzun daha kolay işlenmesini sağlar.
KAPANAN YOUTUBE ADRESİ NASIL AÇILIR TALEP.jpg
  • Telif hakkından dolayı kapanan hesaplar:
  • Youtube hesabınız telif hakkı ihlalinden dolayı hak sahiplerinin hak talep etmesine dayanarak kapatıldıysa fakat izin tarafınızdan böyle bir işlem gerçekleştirilmediyse, bu durumun geçersiz ya da yanlış olduğunu düşünüyorsanız DMCA karşı bildiriminde bulunarak hesabınızın aktif hale getirilmesi için çaba gösterebilirsiniz. Hesabı kapatılan kullanıcılar da bu imkândan faydalanabilmektedir. Karşı bildirimde bulunurken oldukça dikkatli davranmanız gereklidir. Aksi takdirde yanlış karşı bildirimde bulunmanın size çok pahalıya patlayabileceğini unutmayın.
Kapatılan youtube adresinizin tekrar açılması için itiraz talep formu bulunmaktadır. E-posta bildirimlerinin yanında bu form gönderilmektedir. Formda gerekli tüm alanları eksiksiz ve ikna edici şekilde doldurduktan sonra itiraz hakkında bulunabilirsiniz. Tarafınıza geri dönüş sağlanması belli bir süre alabilir. Bu sırada mümkün olduğunca sabırlı olmalı ve kapanan youtube hesabınızda sizin yapmış olduğunuz bir hata bulunmuyorsa youtube yöneticilerine aralıklı olarak bu durumu beyan etmeniz gerekmektedir. Bunun için itiraz formunda sunduğunuz bilgileri tatlı dille ve farklı, daha açıklayıcı şekillerde belirtebilirsiniz. Sonunda haklı taraf kazanarak youtube hesabınız açılacaktır.
 

Yorumlar