İnstagram Sayfa Büyütme Yolları

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
11 May 2019
3
1
Konum
İstanbul
#1
Öncelikle Planınızı Oluşturun
Instagram hesabınızı yönetirken bir planınızın olması, hesabınızda ne tür paylaşımlar yapacağınıza karar vermeniz ve sürekliliği sağlayarak belli bir konsept üzerinde içeriklerinizi paylaşmanız gerekiyor. İçerik konseptinin yanı sıra süreklilik Instagram üzerinde oldukça önemlidir. Instagram, satış için önemli bir platformdur. Farklı içerikler paylaşmak ve bunu devamlı olarak yapabilmek, hem eski takipçilerinizle etkileşime geçmenizi sağlar hem de yeni hedef kitlelere ulaşmanızı kolaylaştırır.

 • Hedef kitlenizi ve sektörünüzü iyi tanıyın
  Sektörünüzü ve hedef kitlenizi iyi bir şekilde bilmek, paylaşımlarınızdaki konseptleri oluşturma konusunda size bir hayli yardımcı olur. Sektörünüzle ilgili konuları içeren ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konseptlere yönelmek etkileşim ve takip oranlarınızı önemli ölçüde artırır
 • Haftalık temalar oluşturun
  Paylaşımlarınızda belli bir konsept kullanabileceğiniz gibi haftalık olarak farklı temalar da kullanabilirsiniz. Herbir hafta farklı bir içerik ve görsel teması oluşturarak, hem belli bir ürün kategorisini öne çıkartabilir hem de bu temalarla farklı hedef kitlelere yönelik çalışmalar yaparak, takipçi sayınızı artırabilirsiniz.
 • Video, hikayeler ve canlı yayın özelliklerini kullanın
  Videolar Instagram üzerinde bir hayli popüler ve fotoğraflardan daha fazla etkileşim sağlıyor. Video içeriklerin etkileşiminin artması daha fazla kişiye ulaşmasına da yardımcı oluyor.
  Bunların yanı sıra hikayeler ve canlı yayın içerikleriyle de hesabınızı destekleyebilirsiniz. Farklı konseptlerle devamlı olarak aktif olmanız yeni kitleleri hesabınıza daha kolay çekmenize yardımcı olur.
İletişim Halinde Olun
Paylaşımlarınıza gelen yorumlara cevap vermek, takipçilerle etkileşime girmek de organik olarak hesabınızı büyütürken bir hayli işinize yarar. Farklı kişilere ulaşmak ve onlarla iletişim içinde olmak takipçilerinizle iletişim içinde olduğunuzu diğer kullanıcılara da gösterir.

İlgili Hesaplarla Etkileşim İçinde Olun
Markanız ve sektörünüzle ilgili olabilecek diğer hesaplarla etkileşim içinde olabilirsiniz. Onların gönderilerini beğenebilir, paylaşımlarına gerçekçi yorumlar bırakabilir ve hesaplarını takip edebilirsiniz. Farklı hesaplarla etkileşime girdiğinizde, farklı kullanıcılar da sizi takip etmeye başlayacaktır. Ancak diğer hesaplarla etkileşime girerken, kendi reklamınızı yapmamaya ve spam içerik göndermemeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde olumsuz bir izlenim oluşturabilirsiniz.

Hashtagler Oluşturun
Kendi içerik konseptlerinizi oluştururken, markanızla ilgili olacak hashtagler oluşturun ve takipçilerinizi bu hashtagleri kullanmaları için yönlendirin. Takipçilerinizin bu hashtagleri kullanmaları, kendi hesaplarından paylaşım yaptıklarında kendi çevrelerine bu etiketleri göstermelerini sağlayacağı için, yeni kitlelere ulaşmanıza da yardımcı olur.


Diğer Hesaplarınızdan Hesabınızı Tanıtın
Sosyal mecralardaki diğer hesaplarınızdan Instagram hesabınızın tanıtımını yaparak, buradaki takipçilerinizi Instagram hesabınızı beğenmeye yönlendirebilirsiniz. Böylelikle hesabınızın tanıtımını yaparken, bir yandan da organik olarak yine sizinle ilgili olan kişileri sayfanıza çekerek, takipçi sayınızı artırmış olursunuz.

Yarışmalar Düzenleyin
Yarışmalar hem mevcut takipçilerle etkileşime geçmek hem de yeni kitlelere ulaşmak için oldukça idealdir. Küçük ödüller veya indirimler sunarak, takipçilerinizden belli bir içerik paylaşımı yapmalarını veya arkadaşlarını gönderilere etiketlemelerini isteyebilirsiniz.