İnstagram Doğrulanmiş Simge Hakkinda Döküman

  • Konuyu başlatan ogulcanurun
  • Başlangıç tarihi
Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


O

ogulcanurun

#1
Doğrulanmış simgesi nedir?
Doğrulanmış simgesi, aramada ve profilde Instagram hesaplarının yanında görünen bir onay simgesidir. Instagram'ın bir hesabın tanınmış kişiyi, ünlüyü veya global markayı temsil eden gerçek varlık olduğunu onayladığı anlamına gelir.

Doğrulanmış simgesi talep etmek için:
Doğrulanmış simgesi talep ettiğiniz hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.
Profilinize gidin ve simgesine dokunun.
Ayarlar > Doğrulama İste'ye dokunun.
Adınızı ve soyadınızı girin ve koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderin (ör. devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi).
Hesabınız doğrulamaya uygun olsa bile, talepte bulunmanın hesabınızın doğrulanacağını garanti etmediğini aklınızda bulundurun

Doğrulanmış simgesi için başvuru gereklilikleri nelerdir?
Instagram hesaplarını değerlendirirken, kamu yararına uygun olup olmadıklarını ve doğrulama kriterlerimizi karşılayıp karşılamadıklarını belirlemek için birkaç faktörü göz önünde bulundururuz.
Instagram'ın Hizmet Koşulları'na ve Topluluk Kuralları'na uymanın yanı sıra, hesabınızın şu kriterleri karşılaması gerekir:
Özgün olmak: Hesabınız gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
Benzersiz olmak: Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Bir kişi veya işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir, dile özel hesaplar bu konuda istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesapları doğrulamayız (ör. @yavruköpekler).
Eksiksiz olmak: Hesabınızın herkese açık olması, biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olması gerekir. Profiliniz, diğer sosyal medya hizmetlerine yönlendiren "beni ekle" bağlantıları içeremez.
Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesapları inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayız.
Doğrulama sürecinde asılsız veya yanıltıcı bilgiler sunarsanız, doğrulanmış simgenizi kaldıracağımızı ve hesabınızı silmeye yönelik başka işlemler yapabileceğimizi aklınızda bulundurun.

Doğrulanmış simgesi için başvurduktan sonra ne olur?
Talebiniz değerlendirildikten sonra, hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını belirten bir bildirim alırsınız. Talebiniz reddedilirse, 30 gün sonra yeni bir talep gönderebilirsiniz.
Instagram'ın doğrulanmış simgelerini istediği zaman kaldırabileceğini ve şu durumlarda simgenizi geri alabileceğini veya hesabınızı kapatabileceğini aklınızda bulundurun:
Doğrulanmış simgenizin reklamını yapar, simgenizi aktarır veya satarsanız.
Profil resminizi, biyografi veya ad kısmını diğer hizmetlerin tanıtımını yapmak için kullanırsanız.
Hesabınızı bir üçüncü taraf aracılığıyla doğrulatmaya çalışırsanız. Not: Instagram, doğrulama için asla ödeme istemez.