İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
21 Ağu 2019
12
0
Konum
Adıyaman
#1
İngiltere Ankara Anlaşması vizesi 1963 senesinde yapılan anlaşma sonucu doğan haklardandır. Kişilerin en kısa süre içerisinde İngiltere’de nitelikli iş kurma hakkı bu şekilde elde edilecektir. Anlaşma Avrupa Ekonomik Topluluğu ve Türkiye arasında imzalanmıştır. Anlaşma 2018’de yapılan güncellemelerin sonrasında geçerliliğini korur!
Anlaşma Detayları Nelerdir?
Ankara Anlaşması şartları incelendiği zaman temel unsurlar şu şekilde karşımıza çıkıyor;
  • Kişilerin oturum hakkı elde edebilmesi için iş kurabilecek sermayeye ve bilgi birikimine sahip olması ve bunu profesyonel biçimde belgeler ile dosyasına yansıtması gerekir.
Ankara Anlaşması için ne kadar para lazım; başvuru aşamasında kişilerin 2389 Sterlin ödeme yapması gerekiyor.
Ankara Anlaşması vizesi ile Tier koşulları karıştırılmamalıdır. Tier 2 koşulları yüksek lisans ve lisans mezunu olan kişiler ya da profesyonel sporcular için geçerlidir.
Anlaşma Kaç Sene Oturum İzni Verir?
İngiltere Ankara Anlaşması vizesi
verilirken kişilere öncelikle 1 senelik bir izin verilir. Bunun hemen sonrasında 3 sene daha uzatma sunulur. Bu sürecin akabinde süresiz oturum hakkı elde edilir. Kişilerin süresiz oturum hakkında 1 sene sorunsuz geçirmelerinin akabinde İngiltere vatandaşlığı hakları doğacaktır.
Aracı Kurumlar ile İş Birliği Yapın
Bu noktada hem oturum izni hem de vatandaşlık elde edilmesi aşamasında kişilerin kesinlikle aracı kurumlardan destek alması gerekiyor. Bu şekilde belge toplanması ve ilgili birimlere ulaştırılması konusunda sorunsuz bir alt yapı oluşturulur.