HANGİ SEO STRATEJİSİ SİZİN İÇİN EN UYGUN

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
8 Eki 2018
151
8
#1
HANGİ SEO STRATEJİSİ SİZİN İÇİN EN UYGUN

Ünlü markalar, işletmeler sanal dünya üzerinde paylaşıma sunmuş oldukları verilerin daha fazla kişi tarafından tıklanması, Google aramalarında ilk sıralarda yer alması için SEO adı verilen çalışmalara belli oranda bütçe ayırarak yatırım yapmaktadırlar. Peki, SEO nedir?
SEO( Search Engine Optimization), arama motorlarında kendinize ait markanızın, firmanızın, işletmenizin veya satışa sunduğunuz ürünlerin satışını artırmada ve Google arama motorlarında kolaylıkla bulunmanızı sağlamaktadır. Müşteriler ile ilgili olan ilişkilerinizde itibar ve güven kazanmanıza yardımcı olan aynı zamanda sizi ciddi anlamda ön sıralara taşıyan SEO stratejisi sanal alem üzerinde kullanmanız gereken en önemli detaydır. Seo Stratejisi her ne kadar uzun vadeli bir işlem olsa da düzenliliği ve sürekliliği sayesinde zamanla birçok kişiye ulaşım sağlayabilmektesiniz.
Strateji Alternatifleri
SEO denilince akıllara 4 farklı strateji alternatifi gelmektedir. Bu 4 alternatif arasından web siteniz için en uygun olanını tercih ederek kısa sürede üst sıralara çıkmayı hedefleyebilirsiniz. Peki, bu 4 farklı SEO stratejisi nelerdir?
Bölgesel Seo
Daha çok coğrafik alanda yer alan şirket binası veya mağaza aramalarının bilgisayar veya mobil cihazlar sayesinde artırılması ön görülmektedir. Bölgesel Seo içeriğinde konuya dair şehir, topluluk, bölge ile alakalı anahtar kelimeler barındırır.
Barnacle Seo
Barnacle Seo ile alakalı benzetme yapacak olursak: kendisini büyük bir yüzeye yapıştırmış ve bulunduğu alanda akıntı ile birlikte sürüklenen parçalar ile beslenmeye meyilli bir deniz canlısına benzetebiliriz. Bu Seo yöntemi ile amaçlanan genel durum arama oranı oldukça düşük olan bir sitenin çok yüksek arama oranına sahip bir site ile bağdaşlaşması sonucu üst sıralara taşınmasıdır.
Ulusal Seo
Bölgesel Seo’ nun tersi olarak düşünülebilir. Ulusal Seo tek bir bölgeye değil tüm Dünya’ ya ulaşmayı hedeflemektedir. Arama motorlarının bilgisi yeteri kadar beslendiği sürece Dünya üzerinde konuya dair kullanılan anahtar kelimeler sayesinde çok kısa zamanda çok fazla kişiye ulaşmak mümkündür.
Teknik Seo
Ticari bir işletmesi olan herkes Seo Stratejileri arasında mutlaka Teknik Seo’ ya yer vermelidir. Sitenin Backend kısmını içeren Teknik Seo, önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır ve teknik eleman yardımı alınmalıdır.
4 çeşit Seo stratejisi bulunmaktadır. Size düşen sizin için en uygun Seo stratejisini seçerek sitenize uygulayıp sonuçları gözlemlemek olacaktır.
r22.jpg r22.jpg r11.png
 

Beğeniler: BY MC and odeaweb