Gripten Korunmanın Yolları Nelerdir?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
18 Eki 2018
29
5
22
Konum
Tokat
#1
Kış mevsimindeyiz ve hemen hemen hepimizin bünyesi bu mevsime dayanıklılık göstermekte zorluk çekmektedir. Peki hasta olmadan önce ya da hasta olduktan sonra neler yapılabilir? Detaylar yazımızda.

Kış aylarının gelmesi ve buz gibi havaların bastırması ile birlikte grip ve soğuk algınlığı birçok kişinin kapısını çalan hastalıklar arasında yer alıyor. Bağışıklık sistemindeki güçsüzlükten faydalanan grip mikrobu vücudu hızla etkisi altına alabiliyor. Bu nedenle özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında gribe yakalanmadan önce gerekli önlemleri almak gerekiyor. Peki gripten korunmanın yolları nelerdir? Sizlere gribe yakalanmamak için almanız gereken önlemlerden ve griple mücadele ederken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

kış ayı
“İnfluenza” adı verilen bir virüsün neden olduğu grip ateş, halsizlik, yorgunluk, titreme, öksürük ve kas ağrıları ile birlikte kendini göstermektedir. Hapşırma ve hafif kırgınlık sürecinin başlaması ile birlikte grip belirtilerini sezmek mümkündür. Bu noktada acilen önlem alınmasında fayda vardır.

gripGripten Korunmak İçin Öneriler
Günlük yaşamı mahfeden ve kesinlikle dinlenmeden geçmeyen bir hastalık olan grip son yıllarda ani ölüm vakalarının da nedeni olabiliyor. Birçok kişi tarafından önemsenmeyen bir hastalık olsa da ciddi sonuçlar oluşturabilen bu hastalığa karşı erken önlem almak son derece önemli. Gripten korunmak için önerilersunacağımız yazımızı mutlaka dikkate almanızda fayda var.
bol su için.
  • Kış aylarında griple mücadele etmek için bol su tüketmenizi öneririz. Soğuyan havalarla birlikte yapılan en büyük hatalardan birisi su tüketimini azaltmaktır.
hijyenik olun
  • Grip ve nezle gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmak için hijyene dikkat etmek önemlidir. Ellerinizi sık sık sabun ve bol su ile yıkamanızı tavsiye ederiz.
bol sebze ve meyve tüketin
  • Beslenme düzeninize dikkat etmeniz ve bol sebze, meyve tüketimine yönelmenizde de fayda var. Bilhassa mevsim sebzelerini sofralarınızdan eksik etmeyin.
Düzenli uykuya ihtiyacınız var.
  • Vücut direncinin zayıflaması gribe yakalanma riskini artırır. Bu nedenle yeterli ve düzenli miktarda uyku uyuyarak vücudunuzun direncini artırabilirsiniz.
Egzersiz yapmayı unutmayın.
Gripten korunmanın yolları hakkında sunduğumuz önerileri dikkate alarak gribe karşı duvar örebilirsiniz. Son olarak en önemli kuralın egzersiz olduğunu unutmamanızı da tavsiye ederiz.

Gripten Korunmanın Yolları Nelerdir?