Google Sandbox Nedir? Nasıl çıkılır?

  • Konuyu başlatan ogulcanurun
  • Başlangıç tarihi
Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


O

ogulcanurun

#1
doğrultuda sandbox’a giren website arama sonuçlarında iyi sıralamalara kesinlikle sahip olamaz. Sandbox sonrasında çeza alan siteler arama sayfalarında fark edilir şekilde geride kalırlar. Böylelikle (hit) ziyaretçi sayılarında yüksek derecede düşüş yaşanır.

Sandbox’a Nasıl Girilir?

Genellikle yeni açılan sıçak sitelerin SEO kurallarına uymaması filtre sebebi olmaktadır. Yeni sitelerin optimasyon çalışmalarının bir anda aşırıya kaçması sandboxa girmesine sebep olur. Aşağıda bazı maddeler halinde sandbox sebepleri açıklanmıştır. Bu sebepler siteden siteye farklılık gösterebilir arkadaşlar.

1,Web Sitesin'de anahtar kelime yoğunluğunun fazla olması
2,Aynı içeriğin veya benzer içeriklerin fazla yayınlanması
3,Kopya içerik ( çok tehlikeli )
4.Gizlice doldurulmuş anahtar kelimeler
5.Aşırı tag yani etiket kullanımı
6.Özelikle Hızlı backlink artışına dikkat ediniz!
Googlenin Cezası Sandbox’tan Nasıl Çıkarım?

Sandbox’tan (cezadan) çıkmak için en son yaptığınızı düşündüğünüz herşeyi sitenizden kaldırmalısınız. Daha kısa sürede çıkmak istiyorsanız siteyi komple silip yeniden daha doğal ve özgün bir şekilde kurabilirsiniz.
Web sayfanız, Sandbox’ta bir veya altı ay arasında değişken sürede kalabilir, normal süre 3 ya da dört aydır. Daha az rekabetçi aramalar'da Sandbox’ta kalma sürenizi kısaltır, en yüksek rekabetçi anahtar kelimelerden oluşan web siteleri ise genellikle 6 ay Sandbox’ta kalırlar. Bunun dışında daha doğrusu yapabileceğiniz profosyenel destek almanızı KESİNLİKLE öneririm.