Google PageRank Kaldırıldı!

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
27 Tem 2018
10
7
Konum
Sakarya
#1
Tarih: 21 Nisan 2016
Kaynak: teknokulis.com

Google bekleneni yaptı ve Pagerank servisini tamamen kapattı. Yıllardır seo denilince ilk akla gelen kriter Pagerank’tı. Bu servis üzerinden ticaret bile yapılıyordu.

Son yıllarda önemini hızla kaybettiği gözlenirken artık seo uzmanları Pagerank'ı dikkate almamaya başlamıştı. Çünkü Google sıralamalarında Pagerank'ı incelemiyordu. Sadece basit birer rakamdan ibaret olmuştu. Güncel olmayan Pagerank değerleri için seo şirketleri çaba harcamıyordu. Google; Pagerank kazanmak için, link çöplüğüne dönen sitelerle baş edemeyip tamamen kapatma kararı aldı. Pagerank sadece backlink üzerine kurulu olunca illegal yollar da arttı.Sonuç olarak seocuların eski dostu pagerank tarih sahnesindeki yerini aldı.

Link ticareti yerini tanıtım yazılarına bırakırken site sahipleri tarafından yeni yöntemler geliştiriliyor. Şuan için rakamsal olarak en büyük kriter Alexa değeri oldu. Görülen o ki güncel olmayan her şeyin sonu web dünyası için unutulmak. Zira bir zamanların en önemli değeri Pagerank, çok az sitede haber değeri kazandı. Pagerank değerleri yaklaşık 3 yıldır güncellenmiyordu. Google sürekli olarak bu şekilde gelişmelerle llegal yöntemlerin önüne geçmeyi başarıyor.
 

0   0   0
28 Ağu 2018
45
14
Konum
İstanbul
#6
Hacklink yasaklanması gerekirken , yani çok yüksek prli sitelerin çok çıkışlı olan linkleri deaktif hala getirilmesi gerekirken , haclink ile normal seo yapanların sitesi sandboxa sokuldu ; mutlaka yeni yöntemler çıkmaya devam edecektir.Kurumsal şirketlerin seo olayına sıcak bakmakları seoda kurumsal yapıyı getirebilir.Kelime bazında her kelimede olmasada belirli kelimelerde çok kalıcı garanti vermek çok zor , ilerleyen dönemde değişen politikalar ile Google mutlaka webmasterlara kazanç sağlayacaktır.