Google Fi, iPhone’da Görücüye Çıktı

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
18 Eki 2018
30
5
23
Konum
Tokat
#1
Google Fi, iPhone’da Görücüye Çıktı.
Google Fi, iPhone’da Görücüye Çıktı
Google firması yeni Fi projesini geniş kitlelere yaymak için çalışmalarına devam ediyor. Google, yeni piyasaya sürmüş olduğu Fi projesini yakın zamanda iPhone modelleri üzerinde beta sürümünde kullanıma sundu.

project fi
Google’ın mobil bağlantı teknolojilerinden bir tanesi olan Project Fi, 2015 tarihinde kullanıma açılmıştı. Geçtiğimiz dönemlerde isim değişikliğine giden Project Fi, yoluna Google Fi ismi ile devam ediyor. Google Fi projesini geniş kitlelere sunmayı amaçlayan Google iPhone modellerinde beta sürümünde yayınlandı.
İsim değişikliği ile beraber akıllı telefonlara destek veren Google Fi, iPhone beta sürecinin başlaması ile beraber Android akıllı telefonlara da hazırlık yapmaya başladı. Tek bir tarifesi bulunan Google Fi, kullanıcılarına telefon üzerinden sınırsız konuşma ve mesajlaşma hakkı veriyor.

google fi artık ipone da
Telefon üzerinde sadece konuşma ve mesajlaşmak için Google Fi’den yararlanabilirsiniz. Google Fi internet hizmetini kullanmayı düşünürseniz 1 GB başına 10 dolar ödeyebilirsiniz. 6 GB ya da daha fazlasını istiyorsanız internet üzerinden 60 doları gözden çıkarabilirsiniz.
3 GSM Operatörü Uygulamayla İş Birliği Yaptı
Google firmasının mobil GSM operatörü olarak hizmet ulaştıran Google Fi, Verizon, T-Mobile ve Sprint gibi GSM operatörleri ile beraber hizmet veriyor. Bu GSM şirketlerinin altyapılarını kullanan Google Fi, kullanıcıların lokasyon durumlarına göre GSM operatörleri içerisinde geçiş yaparak en başarılı servisi verebiliyor.

iphone
iPhone modelleri üzerinde beta olarak başlayan Google Fi, iPhone ve sim desteği bulunan iPad modelleri üzerinde daha önce de kullanılıyordu. Ancak beta süreci ile beraber resmi mobil uygulama desteği iPhone’ modellerine geldi.
iPhone cihazları için beta olarak çalışmaya başlayan Google Fi, iPhone 5S ve üzerinde bulunan iPhone modelleri için de kullanılıyor. Android telefon modelleri ise Google Fi uyumlu ve Google Fi ‘ye özel tasarlanmış olarak iki türde yer alıyor. Android telefonların çoğu Google Fi ile uyumlu olarak yer alsa da Google Fi için tasarlanmış sadece 7 adet akıllı telefon modeli piyasa da yer alıyor.

Bir çok telefon destekleniyor.
Bu cihazlar sadece Google Fi ile uyumlu olarak bulunan modellere göre kullanıcılara daha fazla özellik sunabiliyor. Amerika’da yer alan kullanıcılar için mevcut durumda bulunan Google Fi, kullanıcıların ülkemizde dahil olmak üzere yaklaşık olarak 170’i aşkın ülke üzerinde mobil ağ bağlantısını içerisinde bulunduruyor. Google Fi mobil uygulaması şu anda Android hem de iOS platformlarında yer alıyor.
Google Fi, iPhone’da Görücüye Çıktı